Nováček Excelsior Ženské basketbalové ligy přivezl do brány Krkonoš kompletní kádr, včetně slovenských posil, oproti tomu domácím chyběly čtyři zraněné hráčky. I proto přinesl otevírací zápas osmifinále o mnoho vyrovnanější bitvu, než tomu bylo při duelech základní části.

VŠE Praha se představil jako silný protivník a o vítězství bojoval v Trutnově do poslední minuty. V té ale domácí kolektiv prodal větší zkušenosti a nakonec dovedl utkání k vítězství 82:75.

Velkou měrou se na úspěchu podílela tahounka týmu Petra Záplatová, jež se při absenci dalších opor ukazuje jako jedna z klíčových hráček družstva. Střelecky jí sekundovaly Hindráková s Větrovcovou, a tak Kara důrazně odpověděla na výkon Američanky Dotsonové, jež si v úvodním utkání připsala 26 bodů. Ani její výkon ale hostům na výhru nestačil.

Odvetné utkání již přineslo jednoznačnější průběh. Hostující družstvo se drželo jen v úvodu a v 8. minutě byl stav 15:16. To bylo ale v zápase poprvé a naposledy, co domácí celek prohrával. Pak již se rozstřílela Větrovcová a jejích 17 bodů za první poločas hodně přiblížilo Karu k vítězství. Po přestávce Trutnov své vedení ještě navyšoval a nakonec mohl kouč Petrovický využít kompletní kádr, který dovedl duel k vítězství.

Sobotní utkání č. 1

Kara Trutnov – BLK VŠE Praha 82:75 (24:20, 44:43, 65:59)

Body: Záplatová 21, Hindráková a Větrovcová 19, Mišurová a Steffanová 8, Vacková 7 – Dotsonová 26, Mackulinová 12, Chlebovcová 11, Esheová 10, Harapesová 7, Sládková 4, Křížová 3, Kubusová. Rozhodčí: Dolínek, Kapaňa. Fauly: 14:22. Pět os. chyb: 0:2 (33. Sládková, 40. Harapesová). Trestné hody: 30/22 – 4/6. Trojky: 10:7. Diváci: 750

Nedělní utkání č. 2

Kara Trutnov – BLK VŠE Praha 86:66 (21:21, 47:36, 68:50)

Body: Větrovcová 22, Hindráková 15, Záplatová a Šnajdrová 12, Vacková 9, Steffanová 6, Mišurová a Skokanová 4, Mäkitalo 2 – Dotsonová 18, Mackulinová, Harapesová a Chlebovcová 9, Sládková 8, Esheová 5, Filarová a Kubusová 4. Rozhodčí: Vondráček, Benda. Fauly: 20:20. Trestné hody: 13/11 – 23/18. Trojky: 7:2. Diváci: 780.