Čtvrtfinálová série, která je opakováním loňské bitvy ve stejné fázi play off, zatím přináší skvělý basketbal. Už dvakrát se o tom mohli přesvědčit trutnovští fanoušci. Ti neváhali – při prvním a třetím duelu série využili možnost být u toho a svými hlasivkami dohnali Trutnov k vítězství. Oba zápasy ve sportovní hale při ZŠ Komenského sledovalo dohromady rekordních 1569 diváků (685 a 884).

Ve čtvrtém souboji se ale výhoda domácího prostředí stěhuje na stranu Brňanek. Ty dokázaly ve druhém utkání vyhrát 71:68 a stále živí naději na postup do semifinále.

„Série je vyrovnaná, takže věřím, že v sobotu se do Trutnova ještě vrátíme," nechal se po třetím klání slyšet brněnský kouč Marian Svoboda.
Pokud jeho tým chce uspět, bude se jistě i dnes snažit vytěžit maximum z výkonu hráček, které tým prozatím táhnou. Se čtyřiceti body jde o Švrdlíkovou, o bod méně má na svém kontě Vlková.

Ale pozor: ve čtvrtfinále to ještě lépe střílí trutnovským oporám. Emily Cadyová hlásí před čtvrtým soubojem bodový stav 47, Lenka Pazderová 43, Andrea Ovsíková 38 a Jamie Russelová 31. Ač celý tým Kary před vlastním publikem hraje velmi rád, tuto sérii by raději ukončil už dnes v Brně.