V dnešním semifinálovém souboji se Kara od 16 hodin utká s USK Praha. V zítřejší bitvě, s největší pravděpodobností o bronz, jí čeká od půl dvanácté duel proti Valosunu Brno, jehož semifinálovým sokem je Gambrinus. „Pohárový bronz chceme, ale na druhou stranu ho nebudeme preferovat za cenu toho, že družstvo půjde do play off unavené. Určitou prioritu jsme si museli zvolit, protože si nemyslím, že bychom dokázali hrát čtyři zápasy v pěti dnech absolutně na doraz. Úspěch v lize je pro nás důležitější,“ pronesl trutnovský trenér Martin Petrovický.

Final Four poháru se hraje jen dva dny před zahájením vyřazovacích bojů v ŽBL. „Ať se nám to líbí nebo nelíbí, utkání musíme odehrát. Problém je v tom, že mezi zápasy nebude dostatečný prostor pro regeneraci. Proto se tomu budeme snažit přizpůsobit naši hru určitou rotací hráček, i samotnou regeneraci, na níž hráčky půjdou okamžitě z autobusu. Máme i posílený tým masérů,“ uvedl Petrovický.

Bez nemocné Kateřiny Hindrákové bude mít trutnovský kouč k dispozici deset hráček, a tak nastínil i variantu, že může na palubovce v Domažlicích točit dvě pětky.