„Letos si prostě účast v této soutěži nemůžeme dovolit kvůli finanční situaci. Ke všemu ve skupině můžete dostat kluby ze všech koutů Evropy – třeba Ruska, Španělska či Izraele a takové riziko opravdu není možné podstupovat,“ přiznal manažer týmu Kara Trutnov Jan Braun.

„Kontakt s mezinárodním basketbalem však nechceme ztratit, neboť se podle našich zkušeností příznivě projevuje na výkonnosti hráček. Navíc hned několik hráček má potenciál bojovat o nominaci pro mistrovství světa, které se uskuteční příští rok v Česku a my jim samozřejmě chceme pomoct k tomu, aby měly co největší šanci zahrát si na světovém šampionátu. Ale nejde jen o MS dospělých, nýbrž také o reprezentaci mládeže, kde letos máme v každé kategorii zastoupení. I proto chceme rozvíjet úspěšně rozjetou strategii a dávat příležitost talentovaným mladým hráčkám a vlastním odchovankyním, kterých se v ligovém kádru pro novou sezonu objeví hned několik,“ uvedl Braun.

Trutnovský klub by se měl představit alespoň ve Středoevropském poháru. „Hrají ho týmy z okolních zemí, což může být pro diváky atraktivní, zvláště takové federální souboje se slovenskými celky. Startovat mají i kluby z Německa, Rakouska, Polska, Rumunska a Maďarska, ale více informací budeme mít patrně až před losováním, které má být v polovině srpna. Z českých klubů by měly startovat také Valosun Brno a Karlovy Vary,“ sdělil trutnovský manažer.

V plné fázi příprav je jubilejní 10. ročník mezinárodního turnaje. Bude se hrát od 10. do 13. září a z názvu zmizí Velká cena Krkonoš. „Rozhodli jsme se, že velký mezinárodní turnaj bychom chtěli mít v Trutnově každý rok a po dohodě s Hradcem Králové, se kterým jsme se v pořádání turnaje střídali, se už bude hrát jen O pohár města Trutnova,“ oznámil Jan Braun.

Trutnov si během let vybudoval renomé špičkového přípravného turnaje. Bude tomu tak i letos? „Bezpochyby. Letošní ročník bude dokonce nejkvalitnější v historii, příznivci basketu se mají na co těšit. Bližší informace zveřejníme v nejbližší době,“ uzavřel Braun.