Basketbalistky trutnovské Kary prohrály také svůj druhý zápas na turnaji O pohár města Trutnova, když po čtvrtečním nezdaru s německým celkem GISA Lions MBC nestačily ani na účastníka EuroCupu Gorzów. Svěřenkyně trenéra Richarda Kucsy prohrály rozdílem jednadvaceti bodů, rozhodně ale v utkání předvedly lepší výkon než v tom předchozím.

Úvodní duel turnaje O pohár města Trutnova basketbalistky Kary hladce prohrály. V tom druhém je v pátek čeká soupeř z Polska.
Vysoká prohra na úvod turnaje. Ve hře Američanka i nejčerstvější posila z Finska

Bez na poslední chvíli odstoupivším Žabinám Brno se na 23. ročníku hrály pouze tři duely a domácí tým měl po dvou hracích dnech takříkajíc dohráno. O vítězství v turnaji si to v sobotu dopoledne rozdaly polský a německý celek.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski - Kara Trutnov 87:66 (24:11, 37:24, 60:50)

Body: Jonesová 23, Bibbyová 21, Tsinekeová a Wentzelová 12, Jakubiuková 10, Lebiecka 6, Śmialeková 2, Steblecka 1 - Rokkanenová 20, Králová a Proctorová 12, Gaislerová 8, Šmahelová 4, Borsová, Linhartová, Finková a Gotvaldová 2. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Benda. Fauly: 11:15. Trestné hody: 10/8 - 7/7. Trojky: 7:5.

Úvodní čtvrtinu sice třetí nejlepší tým loňského ročníku polské nejvyšší soutěže vyhrál o 13 bodů, v dalších dvou desetiminutovkám byl ale favoritovi vyrovnaným soupeřem. Hlavně třetí část se Kaře povedla na výbornou. Účastníkovi EuroCupu v ní nastřílela 26 bodů a stáhla bodový rozdíl na 5 bodů!

Ještě čtyři minuty před koncem utkání Trutnov na soupeře ztrácel jen deset bodů, skóre Polky navýšily až v úplném závěru utkání. Po jeho skončení převzala kapitánka Michaela Gaislerová od předsedy klubu Vladimíra Smilnického pohár za 3. místo a dort od Sladkých Teček. Nová finská posila Kary Sara Rokkanenová, která se v pátečním zápase blýskla dvaceti, byla zařazena do All stars turnaje. Jeho další členky organizátoři zveřejnili až po skončení posledního utkání.

Sara Rokkanenová přebírá od předsedy klubu Vladimíra Smilnického cenu pro nejlepší hráčku utkání.Sara Rokkanenová přebírá od předsedy klubu Vladimíra Smilnického cenu pro nejlepší hráčku utkání.Zdroj: Jan Bartoš

Hodnocení trenéra

Richard Kucsa, trenér Kary Trutnov: „V první řadě jsem rád, že jsme si mohli zahrát proti kvalitním soupeřům. Zápasy nám ukázaly, na čem potřebujeme pracovat do začátku ligy. V dnešním utkání mě trochu mrzí úvod, kdy jsme byli nekoncentrovaní a nedisciplinovaní a rychle jsme prohrávali. Naopak mě potěšila druhá a třetí čtvrtina. Hráli jsme přitom v nekompletní sestavě, kdy některé hráčky nastoupily na specifických pozicích. Jsem rád, že jsme dokázali takovému soupeři vzdorovat. Škoda, že jsme místo plánovaných tří zápasů odehráli na turnaji jen dva, mohli jsme si něco vyzkoušet ve větší zátěži. Vzhledem k celému turnaji je to hodně nestandardní hrát jen se třemi účastníky, to mě mrzí. Už se moc těším na první zápas ligové sezony. Budeme hrát doma a věřím, že ukážeme to nejlepší, co umíme proti jednomu z nejlepších družstev Evropy.“

Kara Trutnov s pohárem za 3. místo na 23. ročníku turnaje O pohár města Trutnova.Kara Trutnov s pohárem za 3. místo na 23. ročníku turnaje O pohár města Trutnova.Zdroj: Jan Bartoš

Rozhodující utkání turnaje

GISA Lions MBC - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski 57:74 (10:11, 25:27, 40:47). Body: Hainesová a Warleyová 11, Cousseins-Smithová a Poundsová 10, Gabaová 7, Robertsonová 6, Stachová 2 - Bibbyová 30, Wentzelová 14, Tsinekeová 13, Jakubiuková 9, Jonesová 7, Śmialeková 1. Rozhodčí: Vondráček, Benda. Fauly: 14:15. Trestné hody: 17/15 - 14/9. Trojky: 2:9.

Konečné pořadí 23. ročníku: 1. PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski, 2. GISA Lions MBC Halle, 3. Kara Trutnov.

Nejlepší jednotlivci

MVP turnaje: Chloe Bibbyová (Gorzów). Nejlepší střelkyně: Chloe Bibbyová (Gorzów) 51 bodů. All stars turnaje: Sara Rokkanenová (Kara Trutnov), Elena Tsinekeová (Gorzów), Stephanie Jonesová (Gorzów), Courtney Warleyová (Halle), Sabrina Hainesová (Halle).