Bylo to především jeho období. Letní příprava. Čas na to, aby do kolektivu basketbalistek nasoukal co nejvíc fyzičky, dal z velké části nově poskládaný tým dohromady a postaral se o to, aby v kolektivu převažovala dobrá nálada. Trenér trutnovské Kary JOZEF REŠETÁR těmito dovednostmi oplývá, a tak se příznivci na jaře bronzového celku Bonver ŽBL již nemohou dočkat úvodního rozskoku.

Trenére, jak byste zhodnotil letní přípravu družstva, které letos doznalo spousty změn?
Přípravu jsme zahájili 27. července ve výborných domácích podmínkách a kromě místních hráček se do ní od začátku zapojila první posila Gabriela Nagyová ze Slovenska. Do přípravy jsme zařadili i pět kadetek a dorostenek. Postupem času k týmu naskočily další posily Aminata Fallová, Jamie Russellová, Emily Cadyová a Milica Miloševová.

Kádr Kary se výrazně obměnil. Jste spokojen s jeho podobou i faktem, že kostra loni úspěšného celku zůstala pohromadě?
Jsem rád, že jste se na toto optal. Rád bych totiž zdůraznil, že jsem velmi spokojený s jádrem českých hráček, které v Trutnově zůstaly. Prokešová, Ovsíková, Pazderová i Vondráčková jsou ochotné tvrdě pracovat a především svou snahou strhnou ostatní.

V přípravě jste se nejprve spoléhali na nabírání fyzické kondice. Jste znám jako náročný kouč. Jaká tedy z tohoto pohledu příprava byla?
Pevně věřím, že také letošní byla dostačující. Využívali jsme venkovní prostory sportovní haly, stejně tak výborně upravené cvičební stanoviště na „parašuťáku". Holky jely na sto procent.

Poslední týdny ale patřily pilování herních dovedností. Co vám na družstvu ukázaly přípravné zápasy a hlavně turnaje?
Odehráli jsme deset utkání, z toho šest vítězných. Je třeba připomenout, že šlo o dva přípravné zápasy a dál výborně obsazené turnaje v Jelenie Góře a na Mekr´s Cupu. Zde jsme se postavili mistrům svých zemí a dalším výborným soupeřům. Hra v jednotlivých zápasech kolísala podle toho, co jsme zrovna zkoušeli.

Kara po letech dosáhla na bronzovou medaili. Věříte, že vzpomínky na jarní radost budou pro hráčky tou nejlepší motivací?
Ono je příjemné si připomenout úspěšnou sezonu, ale už je za námi. Nyní je potřeba se soustředit na přítomnost. Ve sportu jde všechno rychle a z minulosti se žít nedá.

Co od sezony očekáváte vy sám? Kladete si nějaký cíl a o kolik vyrovnanější podle vás soutěž zase bude?
V soutěži bude podobně jako loni devět vyrovnaných družstev. Samozřejmě kromě USK. Celý ročník se bude rozhodovat ve svém závěru, ale naším cílem je pochopitelně především postup do play off.

BK KARA TRUTNOV

Soupiska – rozehrávačky: Jamie Russellová (1990, USA, 172 cm), Michaela Vondráčková (1991, 175 cm), Aneta Váchová (1998, 162 cm). Křídelní hráčky: Andrea Ovsíková (ročník narození 1989, výška 178 cm), Milena Prokešová (1981, 180 cm), Milica Miloševová (1993, Černá Hora, 185 cm), Gabriela Nagyová (1992, Slovensko, 172 cm), Dominika Vašáková (1999, 186 cm), Kristýna Herinková (1998, 182 cm) Pivotky: Lenka Pazderová (1984, 188 cm), Aminata Fallová (1991, Senegal, 193 cm), Emily Cadyová (1993, USA, 188 cm).

Realizační tým – trenér: Jozef Rešetár. Asistent trenéra: Pavel Prokeš. Lékař: Roman Salaj. Masér: Karel Nývlt.

Vedení klubu – prezident klubu: Vladimír Smilnický. Manažer týmu: Jan Braun.

Změny v kádru – příchody: Aminata Fallová (Senegal), Jamie Russelová, Emily Cadyová (obě USA), Gabriela Nagyová (Slovensko), Milica Miloševová (Černá Hora), Dominika Vašáková, Kristýna Herinková, Aneta Váchová (dorostenky, kadetky). Odchody: A. Vacková (zahraničí), M. Vacková (Olomouc), Potočková, Ostarellová, Mannová, Adamsová.