Basketbalistky Kary jsou dál ve hře o přímou záchranu v Renomia ŽBL. Svěřenkyně trenéra Michala Martiška v pátek odvrátily první mečbol soupeře ze Strakonic, když na domácí palubovce vyhrály třetí duel play out 67:55.

Trenér Michal Martišek se svým týmem stojí před rozhodující fází sezony. Potřebuje třikrát vyzrát na soupeře ze Strakonic. První duel se hraje dnes v Trutnově.
Věřím, že v play out uspějeme. Potřebujeme každého fanouška, hlásí kouč Martišek

Renomia ŽBL, play out, 3. zápas

Kara Trutnov - BK Strakonice 67:55 (19:11, 35:24, 51:37)

Body: Finková 17, Hindráková 16, Vítová 10, Pogányová 8, T. Králová 6, Kozumolíková 5, Borsová 3, M. Potočková 2 - Rosecká 18, Vydrová 16, Horsáková 7, Jeništová a Kolegárová 4, Jánská 3, Tomšovicová 2, Junková 1. Rozhodčí: Záruba, Hartig, Kult. Fauly: 23:23. Trestné hody: 19/15 - 19/16. Trojky: 6:3. Pět osobních chyb: 0:1 (Tomšovicová). Technické chyby: 0:1 (trenér Strakonic). Diváci: 210. Stav série: 1:2.

Vítězný tým Světa v rámci All-Star Game i s hradeckým hráčem Ozrenem Pavlovičem.
Sokoli padli na palubovce mistra. Pavlovič s Vujovičem zazářili na All-Star Game

Trutnov si šel za vítězstvím od úvodních minut. Na startu vedl 6:0, po první čtvrtině 19:11 a přestože Jihočešky dokázaly stav vyrovnat na 21:21, nesla si Kara do šaten poločasový náskok rozdílem jedenácti bodů.

V průběhu třetí čtvrtiny vedly trutnovské hráčky až o osmnáct bodů a tentokrát již soupeřkám nedovolily přiblížit se na jakkoliv hratelnou ztrátu.

Kara nakonec výhrou 67:55 snížila stav série play out na 1:2 a v úterý 29. března od 19 hodin se tým na strakonické palubovce bude pokoušet o srovnání série na 2:2.

Ohlasy trenérů

Michal Martišek, trenér Kary Trutnov: Získali jsme velice důležité vítězství. Konečně jsme dali přes šedesát bodů. Všechno to ale dnes vycházelo z obrany. Měli jsme několik variant, kombinovali jsme osobku, zónu, byly tam náznaky presu. První poločas jsme hráli velice dobře, i když jsme dvakrát při vedení o 9 a 11 bodů dovolili Strakonicím vrátit se do zápasu. Důležité bylo, že jsme náskok udrželi do konce prvního poločasu a narozdíl od prvního utkání série jsme ho hlavně udrželi i ve druhém poločase, i když to už nebyl basketbal, ale boj. Nejdůležitější bylo, že jsme tolik nehořeli na doskoku. Strakonice měly jen o pět doskoků více, což je v porovnání s předchozími zápasy nejvýraznější fakt. Měli jsme také jen devět ztrát, z toho tři v závěru. Jsme rádi za první vítězství. Jsou to sice zápasy, které se nazývají play out, ale pro nás a Strakonice to je play off.

Petr Martínek, trenér BK Strakonice: Bylo vidět, že domácí nemají co ztratit a zvolili takový styl, který nakonec vedl k úspěchu. Svázala nás trochu nervozita, že tady můžeme vyhrát a máme mečbol se vším všudy. To bylo na našem výkonu znát. Domácí hráčky byly daleko agresivnější, my jsme se jim v tom nedokázali vyrovnat. Rozhodly také střely, které zvolily domácí hráčky. My jsme měli zhruba stejný počet střel, ale nebyli jsme tak úspěšní jako soupeř. To utkání rozhodlo. Zápas se mi líbil, byl vyhecovaný ze všech stran, jak na hřišti, tak na trenérských lavicích. Takhle vypadá play out nebo play off, když vám o něco jde. Věřím, že mečbol, který stále máme, v úterý doma využijeme. Bude to úplně jiný zápas. Určitě přijde ve Strakonicích zajímavá návštěva. Musíme se poučit z dnešního zápasu, abychom byli ve čtvrtém utkání série úspěšnější my.

Zdroj: Youtube