St 18.00: BK Strakonice – Kara Trutnov. Dvě suverénní vítězství si v úvodu sezony připsaly basketbalisky Kary. A v nastoleném trendu by měly pokračovat i dnes na jihu Čech. „Chtěli bychom si zachovat tvář naší hry. Uvidíme, jak na tom bude soupeř, který se v předchozích sezonách umisťoval v nižších patrech tabulky,“ uvedl trutnovský kouč Martin Petrovický.
„Určitě ho nepodceníme. Všechny zápasy teď pro nás jsou totiž i přípravou na evropský pohár,“ dodal. Ve Strakonicích nezasáhne do utkání Koďousková, která má naštípnutý palec u nohy a na pár týdnů bude mimo hru.

St 18.30: Sokol Hradec Králové – Valosun Brno. Po Trutnovu se v hale na Eliščině nábřeží představí další atraktivní soupeř, který v loňské sezoně obsadil 4. místo. „Valosun má kvalitní základní pětku a svou sílu potvrdil i výhrou nad Karlovými Vary. Největšími hvězdami jsou zahraniční akvizice Millerová s Loudenovou,“ poznamenal hradecký trenér Miroslav Volejník.
Jehož svěřenkyně půjdou do zápasu povzbuzeny nedělním vítězstvím nad Slovankou. „Věřím, že výpadek, který nás postihl s Trutnovem v úvodu utkání, se už opakovat nebude. Rozhodovat bude obrana,“ je přesvědčen kouč sokolek. Otazník visí nad startem Březinové, která utrpěla v předchozím utkání slabší otřes mozku, scházet stále bude zraněná Nováková (kotník). S tréninkem už naopak začala Ovsíková.