DSK Basketball – Kara Trutnov 48:101 (8:29, 22:58, 38:75)

Body: Huňková 14, Špirková a Horáková 10, Věchtová 8, Buldrová 4, Kruková 2 – Nováková 17, Hindráková 12, Mišurová 11, Záplatová 10, Šnajdrová 9, Vacková 8, Skokanová, Komžíková, Mervínská a Kozumplíková 7, Mäkitalo 6. Rozhodčí: Benda, Dvořák. Fauly: 21:8. Trestné hody: 5/4 – 24/23. Trojky: 2:5. Diváků: 50.

Kara měla do utkání drtivý nástup a potvrdila předzápasová slova svého trenéra, jenž slíbil, že tým nejede pohárový duel do hlavního města jen odehrát. Od začátku byla na hostujícím družstvu vidět touha po vysokém vítězství a již v poločase (22:58) bylo jasné, že Trutnov bude atakovat magickou stovku. Třetí čtvrtinu sice Kara vyhrála jen o bod, v té závěrečné ale opět jasně dominovala. V poslední minutě pak přání diváků vyslyšela Záplatová, jež zaznamenala jubilejní stý bodík. Před sobotním duelem s USK Praha si tak Trutnov výrazně zlepšil náladu po porážce ve Varech.

Zbylé dvojice 2. kola Českého poháru (26. – 28. 10.): Kralupy – VŠ Praha, Ústí nad Labem – Strakonice, Benešov B – Hradec Králové, VŠE Praha – Slovanka MB, Olomouc – Valosun, Krnov – Pardubice.

Cestu za povinným vítězstvím zhodnotila svými slovy Kateřina Nováková, která v duelu zaznamenala 17 bodů.

„Zpočátku byl pro nás zápas těžký v tom, že jsme se na palubovku dostaly až chvíli před utkáním. Brzy jsme ale získaly vysoký náskok a zahrát si tak mohl celý kolektiv. Těší nás, že jsme si po poslední porážce zlepšily sebevědomí a k duelu s USK teď půjdeme s čistou hlavou. Na sobotu se těšíme a věříme, že nás přijde podpořit i hodně fanoušků,“ prozradila své přání Kateřina Nováková.