Kara Trutnov – Frisco Sika Brno 67:90 (19:23, 40:47, 53:60). Body: Hartigová 20, Mišurová 18, Hindráková 13, Šnajdrová 8, Věchtová a Komžíková 4 – McWilliamsová 24, Vítečková 22, Stehlíková 10, Horáková 9, Grimová a Hejdová 7, Hanušová 6, Škerovićová 5. Rozhodčí: L. Lukeš, Nejezchleb. Fauly: 13:9. Technické chyby: 0:1 (trenér Bobrovský). Trestné hody: 9/9 – 20/16. Trojky: 6:14. Diváci: 320. Nejlepší hráčka: McWilliamsová (Brno).

„Je velká škoda, že se zápas neodehrál v normálním termínu. Naše holky by měly určitě víc sil a utkání mohlo být o trochu déle vyrovnanější,“ poznamenal kouč Kary Martin Petrovický.

Zápas se v týdnu dvakrát (?) na žádost brněnského klubu překládal.

Domácí družstvo drželo s favoritem krok tři čtvrtiny, ve 29. minutě Mišurová snížila trestnými hody po technické chybě trenéra Bobrovského na 53:55, potom však Kaře došlo a ve 36. minutě svítil na tabuli stav 59:80.

„Únava se projevila na přesnosti naší střelby. Hráčkám přesto musím poděkovat, protože si hrábly až na dno svých sil a jsem rád,“ dodal Martin Petrovický.

Kara Trutnov - Frisco Sika Brno.
LVICE SI NEJDŘÍV NEVĚŘILY, PAK KRALOVALY

Hradec Králové – Důležitého vítězství dosáhly v nadstavbové skupině A2 nejvyšší soutěže basketbalistky Hradce Králové, které v boji o lepší výchozí pozici pro play off porazily Karlovy Vary.

SKUPINA A2
Sokol Hradec Králové – Lokomotiva Karlovy Vary 73:58 (15:15, 29:38, 46:47). Body: Nováková 21, Kysilková 16, Pochobradská 15, Urbanová 8, Steffanová 6, Zavázalová 5, Rosenbaumová 2 – Větrovcová 20, Borecká 12, Magerčiaková 10, Hrabáková 7, De Havenová 4, Houdková 3, Eisnerová 2. Rozhodčí: Kurz, Jedlička. Fauly: 20:19. Pět osobních chyb: 0:1 (40. De Havenová). Trestné hody: 11/10 – 23/16. Trojky: 7:4. Diváci: 493. Nejlepší hráčka: Kysilková (Hradec Králové).

První polovina utkání domácím lvicím nevyšla. „Hráčky si vůbec nevěřily, měly hlavy dole,“ uvedl hradecký trenér Miroslav Volejník.

Po přestávce ovšem nastal obrat k lepšímu. „Zápas jsme zvládli především díky bojovnosti v obraně ve druhém poločase, kdy jsme soupeři dovolili pouhých dvacet bodů. Rovněž ve hře dopředu jsme předvedli několik pěkných akcí. Velice dobře zahrála rozehrávačka Kysilková. Jsem rád za nesmírně cenné vítězství,“ dodal Volejník. (pt)