Kara Trutnov – Valosun Brno 91:77 (25:24, 52:42, 67:63). Body: Mišurová 26, Hartigová 22, Hindráková 21, Věchtová 8, Komžíková a Kušlitová 5, Záplatová 4 – Zrůstová 22, Vlková 19, Müllerová 16, Mračnová 10, Sedláková 8, Mrhálková 2. Rozhodčí: Janovský, Šikner. Fauly: 21:23. Pět osobních chyb: 0:1 (30. Zatloukalová). Trestné hody: 32/23 – 20/18. Trojky: 4:5 (Hindráková 2, Hartigová, Kušlitová – Vlková 3, Zrůstová 2). Doskoky: 36:34. Rychlé protiútoky: 6/6 – 0. Diváci: 950. Stav série: 1:0. Nejužitečnější hráčka: Kateřina Hindráková (Trutnov).

Úvodní koš čtvrtfinálové série vstřelila z trestného hodu Hindráková, na druhé straně trojkou odpověděla Vlková. V první čtvrtině sledovala takřka vyprodaná hala vyrovnané utkání, hráčkám se poměrně dařila střelba, o čemž svědčí skóre 25:24.

Už ve 12. minutě si čtvrtý faul udělala domácí Věchtová a kouč Petrovický na lavičce soptil. Nicméně ve druhé čtvrtině si Kara začala postupně zvyšovat svůj náskok. Po šestibodové sérii Mišurové vedla v 17. minutě 46:32. Valosun před přestávkou snížil na 52:42.

Ve třetí desetiminutovce se utkání opět vyrovnalo, Valosun přidal, jenže dlouho se Trutnovu nemohl přiblížit na více než sedm bodů. Až v samém závěru čtvrtiny se to podařilo. Trojku dala Zrůstová, domácí Kušlitová neproměnila dva trestné hody a s klaksonem míč propadl obroučkou po střele Vlkové – 67:63.

Hostující ostrostřelkyně pak mohla po devíti vteřinách závěrečné čtvrtiny upravit rozdíl ve skóre na dva body, jenomže jednoduchý nájezd pod koš neproměnila. A basketbalistky Valosunu určitě netušily, jak moc je tato situace bude mrzet. Domácí totiž bleskově trestaly - na začátku 33. minuty 75:63. Trutnov měl zápas pod kontrolou. Ve 38. minutě ještě sice brněnská Mračnová snížila na 83:75 a po ní Vlková na 85:77, ale domácí družstvo si už vítězství vzít nenechalo a ještě překročilo devadesátibodovou hranici - Záplatová 91:77.

Hlasy trenérů

Martin Petrovický (Kara Trutnov): „V utkání jsme se ve střelecké potenci opřeli o tři hráčky, Valosun o dvě a to asi rozhodlo. Pomyslným jazýčkem na vahách byla Katka Hindráková, která překlopila vítězství v náš prospěch, protože Míša Hartigová a Darča Mišurová podaly výborný výkon, stejně jako na druhé straně Vlková a Zrůstová. Určitě to bude ještě napínává série.“

Richard Klein (Valosun Brno): „Zápas byl o obraně a ta naše dnes nefungovala. V utkání nastal okamžik, kdy jsme se dotáhli na čtyři body, Veronika Vlková tam však nedala jasný dvojtakt. Troufnu si tvrdit, kdyby se jí to podařilo, mohlo být utkání ve čtvrté čtvrtině mnohem zajímavější.“

Další výsledky čtvrtfinále:

Frisco Brno - Strakonice 102:49, Frisco Brno - Strakonice 100:53 (stav série: 2:0), Slovanka MB - Karlovy Vary 63:60 (stav série: 1:0), USK Praha - Hradec Králové první zápas se hraje v neděli.