Kara Trutnov – Basket Slovanka 94:60 (20:24, 41:32, 69:46). Body: Mišurová 23, Hartigová 18, Štěpánová 17, Šnajdrová 10, Křížová a Hindráková 8, Ivanová 6, Záplatová 4 – Dřevová a Nezdařilová 14, Šípová 8, Monaenková a Holubová 6, Faflíková 4, Novotná, Rákosníková a Pospíšilová 2. Rozhodčí: Rozsypal, L. Lukeš. Fauly: 21:15, TH: 18/13 – 22/18, trojky: 11:2, diváků: 275. Nejlepší hráčka: Darina Mišurová (Kara Trutnov).

Slovanka se představila s novou posilou, ruskou podkošovou hráčkou Olgu Monaenkovou, která se na trutnovské palubovce předvedla před dvěma lety v pohárovém utkání v barvách Dynama Moskva.

Domácí tým se v prvním poločase trápil, v úvodní čtvrtině prohrával o šest bodů. Až v nástupu do druhé desetiminutovky přetočil výsledek na svoji stranu vydařeným úsekem 13:2 a získal desetibodové vedení. Definitivní rozuzlení si Kara přichystala hned po návratu z poločasové přestávky a série 14:2 již znamenala dvacetibodový rozdíl mezi soupeři.

„V úvodu utkání jsme se nemohli dostat do tempa a soupeř hrál uvolněně. V průběhu další hry jsme zlepšili obrannou fázi a zjednodušili útok, což nás dovedlo k jasnému vítězství,“ uvedl k zápasu trenér Kary Trutnov Martin Petrovický.