Kara Trutnov – Slovanka MB 80:74 (14:23, 36:43, 56:54)

Nejvíce bodů: Větrovcová 24, Hindráková 22 – Nezdařilová 22, Šípová 18.

Co chtěly, to mají. Basketbalistky Kary měly před začátkem čtvrtfinálové série s mladoboleslavskou Slovankou tajný, přesto všem známý sen. Odjíždět do haly soupeře s vedením 2:0. „Je tomu přesně tak. Přáli jsme si, abychom vedli 2:0. Přestože to byla těžká cesta, splnili jsme to,“ hřeje trenéra Martina Petrovického.

Duely na trutnovské palubovce přinesly skvělou podívanou, při níž se početné obecenstvo řádně zapotilo. V prvním utkání domácí prohospodařili dvacetibodový náskok, aby nakonec uhájili těsné vítězství. V odvetě Kara prohrávala o 18 bodů, ale s podporou vynikajícího publika i tento souboj vyhrála. „Musím poděkovat fanouškům, takhle vypadá šestý hráč. I proto vedeme 2:0. Kdyby taková atmosféra při druhém zápase nebyla, těžko by se těch osmnáct bodů otáčelo,“ pochválil vyhlášené příznivce Trutnova Petrovický.

Aby jeho kolektiv postoupil do semifinále, musí přidat ještě třetí vítězství, načež má hned tři pokusy. „Tlak je teď na Slovance, oni musejí vyhrát. My samozřejmě nebudeme čekat, že nám to nechají zadarmo a chceme se pokusit uspět hned v prvním utkání v Boleslavi,“ prozradil Martin Petrovický další přání na cestě za medailí, která v klubové vitríně v loňském roce po dlouhé době scházela.

Letos by se Trutnov na medailovou vlnu rád vrátil, absencemi sužovaný kádr má ale roli stíženou. O to víc fanoušky Kary nadchlo odhodlání hráček, jaké předvedly v úvodních dvou duelech.