Nejlepší střelec sobotního zápasu s Frýdkem (společně s Kulhánkem, oba dali šest gólů – pozn.) se mohl stát jeho smutným hrdinou. Před malou chvílí dvěma sedmičkami otočil výsledek na 19:18, ale pokud by hosté z poslední útočné akce vyrovnali, vyloučení by si asi hodně vyčítal. „Když Honza Tesař vybojoval balón, už jsem neměl strach, že bychom nevyhráli,“ ulevil si po zápase. Zápase, ve kterém se nakonec stal tím šťastným hrdinou extraligového nováčka.

Domácí házenkáři ještě v 59. minutě s Frýdkem prohrávali o dva góly, pak ale devatenáctiletý mladík proměnil dva sedmimetrové hody a Dvorští vyhráli. „Věřil jsem mu, že dá,“ prohlásil trenér Petr Šulc. A věřil si také Kastner, i když proti němu v brance stál „ničitel“ Štolcar. Takovou přezdívku si v sobotu vysloužil frýdecko-místecký gólman, na němž si domácí lámali jeden zub za druhým. „Celé utkání z nás dělal šašky,“ přiznal Kastner.
V rozhodujícím momentě však souboj muže proti muži vyhrál dvorský hráč. „To je povinnost dát sedmičku,“ utrousilo skromně pravé královédvorské křídlo.

Povinnost? Tak se zkuste zeptat Fiedora, Kloučka nebo Michajlíka, kteří při této střelbě v utkání selhali. „Tu první jsem hodil tam, kam mi v zápase spadly všechny střely – po ruce dolů. Druhou jsem věděl, že bude čekat na náznak. Nenaznačil jsem, dal jsem gól a vyhráli jsme,“ odkryl Kastner svou strategii, s níž si to nakráčel na čáru házenkářské penalty.

Královédvorští celý druhý poločas prohrávali, takže i Kastner přiznal, že jejich vítězství bylo šťastné. „Ale také si myslím, že bojovností jsme si ho zasloužili,“ sdělil k sobotnímu vystoupení nováčka. „Jak jsem už zmínil, hodně nám utkání znepříjemnil jejich gólman, ale naštěstí Martin Babčaník v naší brance podal také super výkon,“ pokračoval v rozboru. „Díky němu jsme v prvním poločase dostali jen o jeden gól víc než jsme dali,“ dodal.

Domácí hráči za třicet minut zamířili pouze šestkrát přesně a prohrávali 6:7. „Po přestávce jsme se ale v útoku zlepšili a začali proměňovat šance,“ uvedl devatenáctiletý střelec. Ten toho v první půli také dost nedal. „Zopakoval jsem výkon z Třeboně, kde se mi také nedařilo,“ špitl.

V 53. minutě Dvůr Králové ztrácel na soupeře tři branky (14:17). „Ano, prohrávali jsme sice o tři, ale díky skvělým divákům jsme se dokázali zvednout,“ potěšila Kastnera atmosféry, kterou v sobotu ve Strži vytvořilo 650 lidí.

Důležitou roli v této pasáži sehrál jeho spoluhráč Radim Kulhánek, který dal dva góly. „Souhlasím. Podal výborný výkon. Vzal to na sebe, když se nám nedařilo. Ale stejně tak Dan Michajlík, Jirka Klouček. Myslím, že pochválit se můžeme všichni,“ radoval se Jakub Kastner. Jeho poslední utkání za Dvůr přineslo vítězné loučení. Poslední zápas? Ano…

Odchovanec královédvorského klubu už totiž patří do kádru pražské Dukly a pod Krkonoše přišel v únoru pouze na měsíční hostování. Stihl odehrát čtyři zápasy – dvě výhry, dvě prohry.

„Klidně jsme ale mohli vyhrát všechny čtyři zápasy a teď jsme mohli být úplně někde jinde,“ litoval porážek doma s Kopřivnicí a v Třeboni. „Jak řekl trenér, způsobila to naše nedisciplinovanost ve střelbě. Třeba v Třeboni jsme nedali pět sedmiček, nedali jsme rychlé protiútoky a s tímhle se v extralize nevyhrává,“ pronesl Jakub Kastner.

Za dva týdny nastoupí v závěrečném kole základní části proti svým kamarádům. Dvůr pojede hrát na Duklu.