Kouč Petrovický přichystal na čtvrteční dopoledne malou lyžařskou vsuvku, a tak se na atletickém oválu za halou odehrávala Tour de Trutnov.

„Kdo umí jezdit, tak ten se samozřejmě těšil. Ale třeba já jsem měla docela obavu, stála jsem na tom jen jednou,“ prozradila rozehrávačka Nikola Tothová, jak družstvo reagovala na zprávu o tréninku na běžkách. „Nakonec jsme však všichni byli šťastní, že při tak krásném počasí nemusíme zase do haly,“ usmívala se osmnáctiletá basketbalistka.

Příjemné zpestření tréninkového procesu začalo lehkým rozjetím. „Někdo na tom ještě nikdy nestál, tak to nejdřív nešlo moc rychle. I nějaké pády byly, viď Dajdo,“ dobírala si Tothová spoluhráčku Danu Kušlitovou. „Ale já jsem taky hodila pěknou rybičku,“ smála se.

Postupně se však do toho hráčky dostaly. Že by přihlížející české olympioničce Evě Nývltové rostla nová konkurence? „Nejlíp si vedla asi Hindris, Malá a Ivánek,“ líčila Nikola Tothová. Pro ty, kteří neznají trutnovské basketbalistky přezdívkami, vyzdvihovala styl Kateřiny Hindrákové, Dariny Mišurové a Ivy Komžíkové.

„A trenérovi to šlo také a samozřejmě zářil i náš dopolední kouč Charlie,“ vyprávěla o běžeckých schopnostech maséra Karla Nývlta, bývalého reprezentanta. „Pěkně nás proháněl. Však ho také na tréninku večer pěkně braly nohy,“ práskla na něj usměvavá blondýnka.

Pár koleček na ovále, nějaký ten výjezd do kopečku, pózy fotografovi a trénink se blížil do finiše. Na závěr přišel závod ve štafetě. „Vyhrála ta pod vedením trenéra Charlieho,“ hlásila Nikola Tothová. „Užili jsme si zábavu, navíc bylo pěkné počasí. Zkrátka pořádně jsme se vyblbli.“