Osmnáctiletá podkošová hráčka po svém příchodu v rozehrané sezoně z Příboru se výborně chytila v extraligové soutěži starších dorostenek, týmu výrazně pomohla k stříbrné medaili, stala se nejlepší střelkyní mistrovství České republiky a „béčku“ pomohla k záchraně druhé nejvyšší soutěže.

Tyto úspěchy mohla podtrhnout premiérovým startem v reprezentačních barvách. Trenéři ji nominovali do přípravy družstva žen do 20 let. Ukázala se slibně a měla nakročeno do týmu pro evropský šampionát. Na rozdíl od trutnovských spoluhráček Katky Hindrákové a Kamily Štěpánové však ve výpravě, na mistrovství Evropy v Itálii chybí. „Na posledním soustředění před mistrovstvím jsem se zranila, v zápase proti Německu mě trefil míč do ukazováčku a mám naprasklé lůžko. Proto jsem nemohla bojovat o účast na šampionát,“ vysvětlila Eva Koďousková.

Samotná pozvánka na sraz reprezentace pro ni však byla nesmírně cennou. „Trénovat s reprezentací pro mě bylo něco úplně nového. Většina holek tam byla už poněkolikáté, znaly trenéry a věděly, jaký basket se bude hrát. Já jsem se musela se vším postupně seznámit a začlenit se, což díky skvělému kolektivu holek nebylo těžké. Škoda toho zranění. Jsem ale moc ráda, že jsem měla příležitost na srazu reprezentace být a doufám, že to nebyla poslední pozvánka,“ říká nadějná basketbalistka.

Místo účasti na mistrovství čekají Evu Koďouskovou prázdniny. Ale jen v červenci. V srpnu se už totiž bude hlásit na prvním tréninku přípravného období trenérovi ligového A týmu Kary Martinu Petrovickému. „Pár tréninků jsem měla s áčkem už v minulé sezoně. Ale hrát s nimi na plný úvazek bude něco úplně jiného. Už se na svoji první sezonu v nejvyšší ženské soutěži těším. Budou to další basketbalové zkušenosti. Těším se také na to, až se budu v zápasech potkávat s holkama, s nimiž se znám z reprezentace,“ povídá.

A jak stráví Eva Koďousková letošní prázdniny? „Moc jsem si toho na prázdniny neplánovala. Během roku totiž trávím většinu času v Trutnově, a tak se budu snažit být nějaký čas doma s rodinou. Mám dvouletou sestru, kterou jsem si zatím moc neužila, takže se nudit rozhodně nebudu. Mám taky v plánu podívat se i někam dál. V druhé půlce prázdnin nám začíná příprava v Trutnově, těším se na ni, a tak doufám, že do té doby už budu úplně fit,“ věří, že ruka, kterou teď na nějaký čas zdobí sádra, bude v pořádku.