TŘI ZLATÉ KOVY PRO VERONIKU HŮLKOVOU
Předvánoční čas vyznavači kraulu, znaku, volného způsobu či prsařských závodů využili k soutěžení o blyštivé kovy, které mají v pohraničí cenu nejvyšší. V trutnovském bazénu se konalo mistrovství třináctiletých, které zahájil slavnostně místostarosta Tomáš Hendrych. 

Nejvíce se ve zdejší pětadvacítce dařilo vytrvalkyni Veronice Hůlkové, která pro sebe i svůj oddíl vybojovala titul mistryně ČR na trati 800 metrů volný způsob. K jedné zlaté ještě přidala dvě stříbrné medaile na poloviční trati i kraulové dvoustovce. Bronzová placka visela na krku Heleně Blahové po prsařském závodě na 200 metrů. Na poloviční trati stejná sportovkyně dohmátla čtvrtá. 

Smolařkou trutnovského klání byla Eliška Šutriepková, která „bramborovou“ medaili vybojovala rovnou třikrát. Chuť si však spravila se svými kolegyněmi Radkou Stoklasovou, Helenou Blahovou a Veronikou Hůlkovou ve štafetách. V polohové na 4 x 50 metrů vybojovala děvčata titul mistryň republiky, ve stejně dlouhé kraulové dohmátla na stříbrné pozici. Vůbec první historickou medaili ve smíšené štafetě pro Trutnov vybojovalo kvarteto Radka Stoklasová, Helena Blahová, Adam Skořepa a Tomáš Havelka. Hodnota byla bronzová. Za domácí ještě v domácím prostředí plavaly Valerie Bryknarová a Adéla Justová.

POLOHOVÁ ŠTAFETA SAHALA PO ZLATU
Čtrnáctiletí plavci si za mistrovstvím republiky dojeli do Prostějova. I tam Trutnováci vybojovali medaile a řadu umístění v první desítce. Polohová štafeta ve složení Karolína Malíková, Adéla Barvínková, Pavlína Smolíková a Lucie Kraková sahala po zlatu, které jí těsně uniklo v posledním úseku a výsledkem tak byl stříbrný kov. Bronzovou medaili v motýlkové dvoustovce brala Pavlína Smolíková. Na Hané si zaplavali ještě bratři Páslerové. 

V bazénech se ale na začátku listopadu představily i další věkové kategorie. Do Kopřivnice zajížděli dvanáctiletí Jaroslav Kortan a Dan Zdráhal. O týden dříve výborně plavaly jedenáctileté žačky v Mladé Boleslavi. Medaile jim však těsně unikly. Nikola Kirschová byla dvakrát čtvrtá, na prsařské stovce dokonce o pouhou desetinu vteřiny. Pátá na kraulové osmistovce doplavala Vanda Stejskalová a šestá na motýlkové padesátce Terezie Bischofová. 

„Konkurence je čím dál větší a získávat medaile čím dal složitější. Při vrcholném závodě je třeba plavat osobní rekordy. Pokud se to nepodaří, jedná se o propad výsledkovou listinou. Medailí jsme měli celkem devět, což je pro nás určitě dobrý výsledek. K tomu řada čtvrtých míst, tam je to škoda. Myslím však, že každý vybojoval přesně to, co natrénoval a to je spravedlivé. V Trutnově i Prostějově jsme patřili do absolutní české špičky v počtu přijatých závodníků a startů, což je dobrá vizitka,“ zhodnotil krátce počínání trutnovských sportovců trenér Tomáš Břeň.