Křídelní hráčka trutnovské Kary Kateřina Kozumplíková byla zařazena do nominace české reprezentace pro mistrovství Evropy U18, které se uskuteční v rumunské Oradee od 4. do 14. srpna.

Nadějná, sedmnáctiletá basketbalistka dosud trénovala v Trutnově pod vedením Petra Kapitulčina a jeho asistenta Petra Skokana a největšího úspěchu dosáhla v loňském roce, kdy s týmem mladších dorostenek získala extraligový titul. Ačkoliv ještě může rok působit v kategorii starších dorostenek, zařadí se brzy do tréninkového a zápasového procesu s ligovým A týmem Kary.

České družstvo, vedené novou hlavní trenérkou hradeckých žen Romanou Ptáčkovou, se na šampionátu utká ve skupině s Nizozemskem, Francií a Slovenskem.

PŘÍPRAVA KARY

Basketbalistky Kary Trutnov zahájí v pondělí 1. srpna v 16.00 hlavní blok přípravy na novou sezonu Excelsior Ženské basketbalové ligy. Na prvním tréninku bude přítomen i hlavní kouč Martin Petrovický, který posléze odletí s českou reprezentací na Světovou univerziádu do Číny. Česká basketbalová federace ve středu opravila vylosování Excelsior ŽBL a namísto s USK Praha začne Kara Trutnov ligu 21. září doma proti VŠ Praha.

(br, to)