Už zítra v Trutnově vypukne další ročník Krakonošova cyklomaratonu v silniční cyklistice, který patří mezi vůbec největší sportovní akce, jež se pod Krkonošemi konají. Nejen, že se pod naše nejvyšší hory sjedou přední čeští závodníci, zároveň si zde své cyklistické umění mohou vyzkoušet i hobby jezdci. Prostě úplně každý.

Ve spolupráci s SK Cyklistika Trutnov je pořadatelem již čtvrtého ročníku velkolepé sportovní události Svazek obcí Východní Krkonoše a jeho předseda Tomáš Hendrych včera Deníku prozradil, jak a v kolik hodin bude Cyklomaraton zahájen. „Hlavní závod odstartuje v 10 hodin výstřelem z historického děla, které se podařilo sehnat ve spolupráci s trutnovským klubem vojenské historie.“

Lze jen doufat, že originální záležitost nevyděsí občany, kteří se Krakonošova cyklomaratonu osobně nezúčastní, i proto se vyplatí být raději při tom. „Na samotný závod se těšíme a za celý náš svazek přejeme všem jeho účastníkům příjemnou zábavu. Cyklistům pak povedený závod s dojezdem až do cíle,“ doplnil Hendrych.

Kvůli opravdu bohatému doprovodnému programu si na své přijdou i rodiny s dětmi. Pro nejmenší milovníky cyklistiky jsou připraveny závody v několika kategoriích a bát se jich nemusí ani méně zkušení bikeři. Tratě jsou totiž určeny pro širokou veřejnost.

A kdo se snad chce opravdu jen přijít podívat nebo zafandit kamarádům či rodinným příslušníkům? Ani ten se nudit nebude. O zábavu v průběhu dětských závodů se postará skupina Vosa, která si pro děti připravila bohatý doprovodný program formou zábavných her, jež rozvíjí dětskou tvořivost.

Ke všemu budou moci mladí i starší v místě startu a cíle potkat známé osobnosti. Patronkou letošního ročníku se třeba stala lyžařka Šárka Strachová. Trojnásobná Královna bílé stopy přijde osobně podpořit všechny aktivní sportovce, ty dětské především. Všichni aktivní mladí účastníci se tak mohou těšit, že ceny převezmou právě z rukou této špičkové sportovkyně.

Krakonošův cyklomaraton bude zážitkem i pro rodiny s dětmi