Místem startu i cíle je prostor u trutnovského Společenského centra pro kulturu a volný čas Uffo. Registrovat do závodu se lze do 30. července pomocí internetových stránek www.krakonosuvcyklomaraton.cz v sekci registrace, ale až do 9 hodin také na místě ještě v den startu.

Všichni zúčastnění absolvují celkem 125 kilometrů dlouhý okruh a musí zdolat převýšení 2600 metrů. Trať povede po silnicích I. a II. třídy a po místních komunikacích, koná se za plného provozu. Pořadatelská služba bude dopravu usměrňovat na důležitých a nepřehledných místech či křižovatkách.

Cílevědomé cyklisty pořadatelé lákají nejen na bohatý závodní i doprovodný program, ale také na zajímavé finanční ohodnocení v TOP 10. Vítěz převezme finanční částku v hodnotě 7 tisíc korun, výše dalších odměn jsou odstupňovány podle umístění. Vypsány jsou navíc i prémie pro nejlepšího vrchaře (pojede se o ně na Pomezní a Pražské boudě), odměněni budou i všichni cyklisté, kteří uspějí v mnoha z vypsaných věkových kategorií.

Hlavní závod odstartuje v 10 hodin, do té doby budou přijímány registrace a startovní čísla. Mezitím odstartují dětské kategorie, v nichž se nejmladší ročníky popasují na tratích od 200 metrů do 4 kilometrů. Předpokládaný příjezd vítězů by měl nastat kolem 14 hodiny. V 16.00 proběhne tombola a vyhlášení výsledků. Pro fanoušky, kteří zůstanou v Trutnově u společenského centra, je připraven doprovodný program.