Sedmatřicetiletý Hruška, jenž po této sezoně ohlásil konec kariéry, setřásl své soupeře v těžkém asfaltovém výjezdu a zhruba od třicátého kilometru pokračoval na čele osamocen. „Je to moje první vítězství na Kole pro život v tomto ročníku. Už jsem se trochu bál, že mi zůstanou jen ta čtvrtá místa a budu Honza Brambora, ale teď se to otočilo k lepšímu," řekl s úsměvem Jan Hruška, který skončil na nepopulárním čtvrtém místě v Brdech i v Mladé Boleslavi.

Při neúčasti dvou velkých favoritů Pavla Boudného a Kristiána Hynka byl Hruška v závodě se startem v Úpici a cílem v Havlovicích naprosto suverénní. „Jsem rád, že mi vyšla taktika. Měl jsem to vymyšlené tak, že počkám na ten těžký kopec a zkusím jet takové tempo, že ho nikdo jiný nevydrží. Věděl jsem, že takhle musím jet aspoň dvacet minut, abych si získal náskok. Vyšlo to bezvadně. Měl jsem informace, že za mnou kluci jedou po jednom, takže nehrozila nějaká spolupráce a každý jel za sebe. Byl to boj muže proti muži a mám radost, že jsem z něj vyšel vítězně," dodal Hruška.

Závodu na čtyřech trasách různé délky včetně dětské Junior Trophy se zúčastnilo přes 900 bikerů. Královskou trasu na 85 km zdolal mezi muži nejrychleji Jakub Šilar (JS Sport – Giant) a v ženské kategorii Lucie Vlášková (Kellys Bike Ranch Team).

Výsledky

55 km, muži: 1. Jan Hruška (Toyota Dolák) 1:51:08, 2. Václav Ježek (Alpine Pro Author) +1:42, 3. Petr Dlask (Madeta Fitness Specialized) +2:55. Ženy: 1. Jana Kyptová (Alltraining Lawi) 2:23:37, 2. Michaela Procházková (Cyklotrenink.com) +8:34, 3. Denisa Stodůlková (Česká spořitelna – Specialized) +11:57. 85 km, muži: 1. Jakub Šilar (JS Sport Giant) 3:24:24 hod. Ženy: 1. Lucie Vlášková (Kellys Bike Ranch) 4:18:39.

(mtb, to)