Členkám zdejšího oddílu gymnastiky, který pracuje pod TJ Sokol, se dařilo na Přeboru České obce sokolské v Team Gym, kam se probojovaly všechny tři kolektivy.

Nejmladší družstvo do 11 let a kategorie Junior II, ve které soutěží gymnastky do 16 let, vybojovaly na sokolském přeboru nejen výborné stříbrné medaile, ale také účast na mistrovství republiky v Team Gym. Mezi Juniory III brali Dvoráci v loňském roce na republikovém šampionátu stříbrné medaile, letos ale skončili na nepopulárním čtvrtém místě a naděje na postup na MČR se rozplynuly.

Obě starší královédvorská družstva gymnastek obdržela nabídku reprezentovat Českou obec sokolskou na Gymnaestrádě mládeže Eurogym 2014, která se koná ve švédském Helsingborgu. Cílem Eurogymu není pouze prezentace vlastního vystoupení na otevřených pódiích pod širým nebem, ale především získávání nových zkušeností v takzvaných workshopech. Tam má cvičitel (trenér) spolu se svými svěřenci možnost v praxi realizovat pestrý program na danou problematiku pod vedením specialistů.

A tak budou mít gymnastky možnost věnovat se nejen gymnastice, ale i trampolínám, tumblingu, sportovní akrobacii, aerobiku, tanci, cirkusovým aktivitám, lukostřelbě a dalším disciplínám. Na tuto akci, která se bude konat v červenci,se již děvčata velmi těší. Ještě před tím je však čeká nejen zmíněné mistrovství České republiky, ale také župní přebory v sokolské všestrannosti a další soutěže.

(špa, to)