Po loňském brutálním stoupáku na Zvičinu se letos účastníci zklidní a vrátí se k původnímu cca, přibližně 17 kilometrů dlouhému okruhu přes přehradu Les Království. Tento okruh je zvládnutelný i pro mírně pokročilé bruslaře.

Všichni se sejdou ve 14 hodin na parkovišti pod Šindelářskou věží přímo v centru města. Zde přijdou na řadu závody a jízda zručnosti. V 15.20 účastníci vyrazí na pohodovou jízdu Královédvorskem. Nejdříve projedou město směrem ke koupališti a vyrazí kolem ZOO směrem na Nové Lesy. Mezi Bílou Třemešnou a přehradou Les Království uspořádají hobby časovku (cca 2,3 km) a po krátké zastávce na přehradě vyrazí přes Verdek zpět do Dvora Králov nad Labem, kde si všichni mohou dát na závěr místní pivo Tambor, případně navštívit zcela novou kavárnu u Šindelářské věže.

Akci může každý milovník in-linového sportu spojit s návštěvou ZOO Dvůr Králové nad Labem. Stačí se jen přihlásit na e-mailové adrese: redakce@ladronka.cz. Obratem bude zájemci zaslán kupon na slevu 30% ze vstupného. Sleva je platná po celý den. Plánovaný výlet do Dvora Králové tak nikdo nemusí rušit ani v případě deštivého počasí, které ovšem dle posledních předpovědí nehrozí.

HARMONOGRAM

14.00 – malé závody pro děti i dospělé
15.20 – start in-line jízdy Královédvorskem
15.40 – výjezd z města okolo ZOO směr Nové Lesy
16.00 – hobby časovka Bílá Třemešná – přehrada Les Království
17.00 (cca) – konec na parkovišti u Šindelářské věže

Přilba je povinná pro bruslaře i cyklisty a pořadatelé prosí účastníky o respektování tohoto pravidla (neradi by řešili nějaké úrazy). Pojede se lehkým „fitness“ tempem. Na vhodných místech se bude čekat. Jede se za plného provozu s asistencí pořadatelů na kolech a s autem. Trasa je mírně zvlněná a je proto určena pro bruslaře, kteří umějí brzdit a zabrzdit.

(ak, to)