„Tým rozhodně nejel k utkání odevzdaný, ohlasy na výkon i na bojovnost byli velice pozitivní,“ poznamenal předseda 1. HK Dvůr Králové Miloš Kastner.

Dvoráci odjížděli k zápasu oslabeni. Chyběl jeden z klíčových hráčů Radim Kulhánek, jenž se nemohl uvolnit z práce, postrádali také zraněného Karla Hracha, který má výron. Odjet nemohli ani dva hostující hráči Vojtěch Bělohlav a Jan Železňák. „Přesto náš výkon nebyl špatný, byť se nedalo očekávat, že venku budeme získávat body,“ podotkl Kastner.

Ve většině zápasu byli házenkáři Frýdku–Místku ve vedení o gól o dva. O definitivní podobě výsledku rozhodla druhá polovina druhého poločasu, v němž domácí navýšili skóre a nakonec porazili Dvůr sedmibrankovým rozdílem 34:27 (16:12).

Již tuto sobotu čeká na Dvoráky poslední utkání play–out, na domácí palubovce přivítají Přerov.

„Tento zápas o ničem nerozhoduje, ale chceme před domácími fanoušky určitě vyhrát. Nic se však nezmění na tom, že baráž budeme hrát my,“ konstatoval Miloš Kastner.

Baráž se hraje na dvě utkání systémem doma – venku. Házenkáři 1. HK Dvůr Králové už znají svého soupeře, kterým je vítěz první ligy KPS Brno. „Určitě to není špatné družstvo, každé utkání je ale jiné. Měli bychom každopádně zúročit roční zkušenost z extraligy. Pokud budeme kompletní, máme naději uspět,“ dodal.