Skvělého úspěchu dosáhli před koncem školního roku závodníci královédvorského Sokola, když se celkem 13 závodníků probojovalo do republikového přeboru České obce sokolské v sokolské všestrannosti. Úroveň sportovní všestrannosti na župě Podkrkonošské je vysoká, a tak samotná kvalifikace na republiku je již úspěchem.

Dvorská sbírka plná medailí

Sedm zástupců oddílu se začátkem června představilo na přeboru mladšího žactva v Brně. Zde Simon Rajsner vybojoval čtyři individuální medaile, když zvítězil v atletice a plavání, byl druhý ve šplhu a v celkovém hodnocení vybojoval zlato za sokolskou všestrannost. O zlatý kov za gymnastiku připravil Simona pád na konci sestavy na kruzích. Další úspěch přidal Ondřej Schreiber, jenž vybojoval stříbro za gymnastiku, bronz za plavání a v celkovém hodnocení získal bronzový kov.

Adéla Rutrlová do královédvorské sbírky přidala dvě bronzové medaile za gymnastiku a atletiku a celkově získala stříbrnou medaili. Sára Erbenová vyhrála gymnastiku a celkově se mohla pochlubit stříbrnou medailí. Kateřina Holubcová je stříbrná v gymnastice a Jaroslav Kortan v plavání. Na celkovém prvenství podkrkonošských družstev se podílel také Jakub Grus, jehož umístění v jednotlivých disciplínách bylo v první desítce a samozřejmě jediná závodnice župy, která nepocházela ze Dvora Králové, Barbora Ficencová z Náchoda, jež vyhrála atletiku i gymnastiku a také v celkovém hodnocení vystoupila na nejvyšší stupínek.

Obě družstva pak vyhrála titul přeborníků ČOS. Odměnou jim bude pobyt na sokolském táboře v rakouských Alpách, který pořádá sokolská župa Švýcarská. Do Rakouska odcestují začátkem srpna.

Největším vítězem Libor Drábek

Po obrovském úspěchu mladšího žactva, soutěžilo dalších šest závodníků v Praze. Ani zde se Východočeši neztratili. Tereza Hulíková vybojovala stříbro za plavání a bronz za gymnastiku, Monika Fišerová si došplhala pro druhé až třetí místo ve šplhu na tyči, Jana Holubcová vyhrála atletiku a celkově si odnesla titul přebornice České obce sokolské. Eva Špatenková pak získala dvakrát bronz, a to za atletiku i v celkovém hodnocení všestrannosti. Loňský přeborník ČOS Ondřej Rausa přestoupil do dorostenecké kategorie a v souboji se závodníky i o tři roky staršími se přes solidní výkony na medailové pozice neprobojoval.

Největší uznání ze všech královédvorských závodníků si však zaslouží Libor Drábek, který loni na přeboru ČOS utrpěl vážné zranění. Nejenže se dokázal do startovního pole mužů vrátit, ale podařilo se mu mezi patnáctkou závodníků podat velmi dobré výkony a vybojovat čtvrté místo ve všestrannosti. Libor byl po celý rok vzorem pro ostatní závodníky, kteří viděli, co dokáže pevná vůle a odhodlání. Právě on je největším vítězem.

Celkem si královédvorští závodníci přivezli 21 individuálních medailí a dvě kolektivní. Jde o výsledek dobré práce s mládeží, kterou odvádějí cvičitelé zcela bez nároku na odměnu. Jim i všem závodníkům patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci města! Tomu je třeba poděkovat za podporu sokolského sportu a reklamní dárky závodníkům.

(špa, to)