Bowlingovou divizi vede průběžně Scorpio

Sedmihorky – Na bowlingové dráze v Sedmihorkách se pravidelně koná amatérská bowlingová liga. Divizní skupina dvoučlenných týmů sehrála v neděli třetí kolo, po kterém vede průběžné pořadí dvojice Pavel Kaan a Martin Horčička, hrající pod názvem Scorpio bowlers. Druhá je semilská dvojice Wranglers (Tomáš Trojan a Zdeněk Sucharda) a třetí Crazy team (Zdeněk Kvapil, Zbyněk Kubáček). V jednotlivcích vládne po třetím kole výborným výkonem 193,40 s maximem 234 bodů Kann před Trojanem – průměr 158,20 a Suchardou – 157,20. Finálový turnaj bowlingové divize se koná v Sedmihorkách 6. června. Druhá skupina dvoučlenných týmů – sedmihorský přebor má svůj závěrečný turnaj na programu už v neděli 16. května.

Začíná atletický čtyřboj i Pohár rozhlasu

Turnov - Atletická sezona se naplno rozjíždí a pravidelně obsazen bude i Městský stadion Ludvíka Daňka v Turnově. Ve čtvrtek zde proběhne okresní finále atletického čtyřboje, což jsou atletické závody pro děti ze základních škol. Příští týden, konkrétně v úterý a ve středu zde proběhne okresní finále Poháru Českého rozhlasu. První den se utkají v lehkoatletických disciplínách městské školy a druhý den takzvaně vesnické. Krajské finále této soutěže proběhne rovněž na zdejším stadionu, a to 27. května.

Šampionát veteránů chce opět překonat rekord

Lomnice nad Popelkou - V sobotu 15. května od 8 hodin až do večera bude ve sportovní hale v Lomnici nad Popelkou k vidění už počtvrté za sebou Otevřené mistrovství České republiky veteránů ve stolním tenise. V celkem 11 kategoriích se očekává účast přes 200 hráčů nejen z Česka, ale i Slovenska, Rakouska, Polska, Německa a Bulharska. Přáním pořadatelů je překonat zatím rekordní účast 222 hráčů z loňského roku.

Běžci pořádají 28. ročník Peřimovské desítky

Peřimov - Sbor dobrovolných hasičů Peřimov pořádá v neděli 16. května 28. ročník závodu Peřimovská desítka. Prezentace proběhne od 8.45 do 9.45 u obecního úřadu a start je v 10 hodin u autobusové zastávky u Křížku. Trať je obrátková a vede po místní komunikaci s minimálním převýšením, pro muže je určena trať v délce 10 kilometrů, pro ženy 6 km.

Pohřeb legendárního lyžaře je ve čtvrtek

Jilemnice - Jak jsme už v pátečním vydání informovali, ve čtvrtek skonal ve věku 91 let v jilemnické nemocnici legendární český běžec na lyžích Jaroslav Cardal, reprezentant Československa na třech olympijských hrách a dvou mistrovstvích světa. Jeho pohřeb se koná ve čtvrtek 13. května 2010 ve 14 hodin v chrámu Páně Nejsvětější Trojice v Horních Štěpanicích.