Úřadující mistr světa závodil v kategorii do 100 kilogramů a jeho výkony nadchly konkurenci. V dřepu zvedl Kratochvíl 395 kg, což znamenalo světový rekord. V tlaku přidal favorit na zlato 260 kg a pozved přinesl dalších 310 kilo a tím i další světový rekord. Pro silový trojboj znamenalo výsledných 965 kilogramů opět světový rekord, hlavně ale znovu titul mistra Evropy!

Jaromíre, s jakými cíli jste do Rakouska odjížděl a jak probíhala příprava?
Jel jsem s tím, abych nevypadl a zapsal aspoň nějaké výkony. Příprava byla už dlouhá a do toho mě ještě psychicky i fyzicky „vyšťavilo" pořádání mistrovství ČR. V duchu jsem si ale přál zapsat aspoň ty rekordy, co jsem dal nedávno v Uffu.

Vaše výkony jsou neuvěřitelné. Byly světové rekordy prioritou?
To určitě ne, chci se stále zlepšovat a posouvat ten „total" až třeba k magické tisícovce, ale kdo ví, jak se to bude vyvíjet (usmívá se).

Co na vaše výkony říkají konkurenti?
V mé kategorii letos velká konkurence nebyla. Akorát jeden chtěl rekord v mrtvém tahu, ten ale v napínavém souboji připadl mně. Jinak je opravdu velký úspěch, když se podaří překonat hned tři světové rekordy v nejprestižnější kategorii do 100 kilogramů open.

V dřepu jste krůček před výkonem 400 kilogramů. Co na tuto metu říkáte?
Ještě před pár lety byla tato váha pro mě nepředstavitelná. Ty, co ji zvednou, jsem považoval za blázny. Teď už ji mám na dosah a je to váha, která budí velký respekt. Uvidíme, jestli budu mít ještě někdy možnost ji zdolat.

Co vás čeká v nejbližších dnech a týdnech?
Momentálně si nechávám týdenní oddych a odpočinek. Toho zároveň využívám ke shánění sponzorů, kteří by mi pomohli s účastí na MS. To se koná v září v Německu. Jinak začátkem prosince letím do Miami, kam jsem dostal jako jeden z nejlepších trojbojařů pozvání a placenou letenku na kulturistickou show masters olympia. Součástí této akce bude souboj Česko – Amerika v bench pressu a mrtvém tahu.