Ve své disciplíně je nejlepší na světě. Drží světový rekord v silovém trojboji a pochopitelně vévodí i domácí scéně. JAROMÍR KRATOCHVÍL bude největší osobností dnes začínajícího Mezinárodního mistrovství ČR v silovém trojboji, které se uskuteční ve Společenském centru Uffo.

Jaromíre, do Uffa se jdete jako každý rok poměřit se svými soupeři. To ale tentokrát nebude vaše jediná role, viďte?
To máte pravdu. Budu tu dělat asi všechno. Hlavní pořadatel, organizátor, závodník, promotér. Prostě všechno, co může být (usmívá se).

Zároveň ale budete také hlavní favorit na vítězství. Co sám očekáváte od šampionátu?
V první řadě bych byl rád, aby klaplo samotné pořádání, aby se nikdo nezranil a aby u nás byli všichni spokojení. Co se týče sportovního cíle, tak bych rád posunul dál svoji dosavadní metu, což je světový rekord v trojboji.

Mistrovství republiky jste vyhrál již devětkrát a v posledních sezonách dokonce pětkrát v řadě. Kde budete brát motivaci do dalšího závodu?
Co se týče umístění nebo nějakých medailí, pak ta motivace popravdě už schází. Spíš to beru co do výkonu. Znovu bych se rád posunul dál a překonal další světové rekordy. To ale půjde až na mistrovství Evropy nebo světa.

Je pro vás v tomto ohledu velkou výhodou, že budete závodit v domácím prostředí?
Myslím si, že možná i jo, protože mě osobně dost vadí cestování (úsměv). Tady to mám nějakých půl kilometru od baráku, takže je to určitě výhoda. Navíc bude v publiku víc domácích fanoušků než na jiných soutěžích, takže se dost těším.

Když byl šampionát naposledy v Trutnově, konal se ve sportovní hale při ZŠ Komenského. Teď ale bude v krásných prostorách Uffa. Jak se těšíte na tamní specifickou atmosféru?
Právě proto jsme i Společenské centrum Uffo zkusili. Hala již je okoukaná a co jsem zatím slyšel, tak ohlasy závodníků i fanoušků jsou výrazně pozitivní. Věřím, že i díky Uffu přiláká akce více lidí a tento sport se díky tomu i zviditelní. Výrazně nám v organizaci tohoto šampionátu pomohl pan Kiriakovský se svým pivovarem Tambor. Bez jeho podpory bychom těžko sháněli finance.

Bude v Trutnově kompletní česká špička nebo vám někdo na startovní listině schází?
Zrovna ve středu se nám z účasti omluvil Daniel Dvořák, jenž má nějaké zranění. Je to škoda, ale velké koně budou hlavně ze zahraničí. Především borec z Ukrajiny bude adeptem na vítězství.

Jak moc těžké bylo do Trutnova přivést zahraniční účastníky?
Náročné to nebylo. Projevila se naše každoroční spolupráce, při níž oni zvou na akce nás a my teď pozvali je.

Čeho vy sám si v kariéře nejvíce ceníte? Je to titul mistra světa?
Určitě. Republikových titulů mám hodně, ale mistrem světa se člověk nestává denně.

Klání v Trutnově bude zároveň i nominačním závodem na mistrovství Evropy a světa…
Věřím, že pokud nevypadnu a podám nějaký standardní výkon, tak by mi účast na ME a MS neměla uniknout. Pak ale ještě záleží na té účasti. Na Evropu bych rád do Rakouska jel, světový šampionát je ale v Las Vegas, a to už je finanční problém.

Kolik byste rád viděl svých fanoušků v Trutnově a co čekáte od spolubojovníků z řad FM Servis Powerteamu Trutnov?
Co se týče fanoušků, vůbec netuším, kdo všechno dorazí. Věřím ale, že jich bude hodně. No a ostatní kluci z Powerteamu jsou všichni moji svěřenci. Jeden z nich bude bojovat ve stejné kategorii a pevně doufám, že se zase někam posune. Zbytek jsou dorostenci a úspěchem bude, když všichni závod dokončí a svoji výkonnost posunou dál.