„Skladba týmu se trochu proměnila. Brankář Hekera se vrátil do Stonavy, ale podařilo se nám získat mládežnického reprezentanta Moronga, který se připravuje na Mistrovství Evropy do 21 let ve Španělsku. Pak ohlásili návrat hráči, kteří u nás působili dříve. Přidají se tak k ostatním a věřím, že bychom měli prožít dobrý ročník," řekl na úvod dlouholetý předseda jilemnického oddílu Milan Szabo.

Vys. Mýto – Jilemnice 0:3 (0:1)

A právě gólmanská posila Jilemnice se stala jednou z hlavních postav úvodního zápasu sezony. Morong likvidoval šance Mýta se železnou pravidelností, a tak díky třem trefám na druhé straně mohli Kraus a spol. slavit vítězství. Právě kapitán Jilemnice byl hlavním strůjcem výhry, když se postaral o dvě přesné trefy.

Branky: 12. a 34. Kraus, 38. Hradecký.

Jilemnice – Hr. Králové 8:0 (3:0)

Druhé utkání Sica proti dalšími novicovi mělo jasný průběh. Hradečtí se sice snažili, ale za celý zápas prakticky neměli jedinou šanci. A když jim Pavel Kraus sám nasázel pět branek, odjeli s krušným debaklem. Ten navíc umocnila i dvanáctibranková prohra v dalším zápase s Poličkou.

„Je to asi unikátní. Nepamatuji si za 40 let sálovky, že by nějaký tým měl na kontě obdržených branek nulu. Hlavními postavami týmu byli Morong a Kraus. Celkově se to hodně vydařilo, i když sestava žádného z týmů ještě nebyla kvůli fotbalovým soutěžím nejideálnější. Naše výhry byly jednoznačné, zvlášť zápas s Hradcem jsme jasně ovládli. Začátek jsme tedy měli hodně pohodový, čekají nás ale těžší soupeři," řekl Milan Szabo.

Celkově úvodní zápasy sezony výraznější překvapení nepřinesly. Snad jen nula bodů na kontě Zlína se nečekala.

Branky: 20., 25., 31., 39. a 40. Kraus, 9. Paulů, 17. Hradecký, 30. Brádle.

SK SICO SC Jilemnice: Morong (Porkert) – Brádle, Hradecký, Kraus, Paulů, Šnorbert, Panýr.

Ostatní: Brno – Zlín 6:4, Slavičín – Brno 2:7, Zlín – Stonava 0:4, Slavičín – Stonava 5:4, Polička – V. Mýto 2:1, Polička – H. Králové 12:0, Chemcomex – N. Bor 2:1, Chemcomex – Větřní 7:1.