Start i cíl hostí ve Špindlerově mlýně areál Svatý Petr. Ve hře bude nejen vítězství v krkonošském závodě, ale také výhra v celé sérii. Na tu má zatím největší naději tým Vlčí důl – ryzí eXtrém z hor, jenž ale bude muset počítat s útokem tří valašských dvojic. Závod odstartuje známý sportovní komentátor České televize Petr Vichnar.

Na účastníky čeká v Krkonoších 64 horských kilometrů v náročném terénu. Po startu ve „Špindlu“ se mohou odvážlivci těšit postupně na Dvoračky, Labskou Boudu, U Bílého Labe, Luční Boudu, Sněžku, Pec pod Sněžkou a cíl opět v areálu Svatý Petr.

Finálový závod poprvé zavítá na území Čech. Na celkové vítězství mají největší zálusk vítězové z Koutů v Jeseníkách a druzí z Pusteven Vlčí důl – ryzí eXtrém z hor. Pro stíhající týmy ale existuje naděje. Vedoucí tým totiž nepůjde v obvyklém složení. „V Krkonoších budeme závodit, já však bohužel z rodinných důvodů nepoběžím, takže za mě bude muset někdo zaskočit. I tak věřím, že to za mě kluci zvládnout,“ řekl Karel Axman, jenž bude tentokrát jen na dálku spoléhat na kolegu Václava Krále a jeho nového parťáka.

Vlčí důl má na čele náskok čtrnácti bodů. Na druhém až čtvrtém místě jsou valašské týmy SK Valašského království 3 (125 bodů), Podlysaci.tym.cz (123) a SK Valašského Království 2 (100). V ženách vedou Divoženky (86 bodů) před MiŠ MaŠ Team (52) a následují Fíkovy ženy (14). V mixech vede dvojice Rychlá a zběsilý (91 bodů) před dvojicí Dare (81) a duem Sem Team (75)

Náročnost tratě i její délka však nejsou zvoleny jen pro vrcholové maratónce, zvládne ji i široká sportující veřejnost. „Krkonoše svým profilem nabídnou zase naprosto jiný závod než moravské hory Jeseníky či Beskydy. Věříme, že si účastníci závod opět užijí a těšíme se na vyvrcholení soutěže o celkového vítěze Mountain Challenge 2011,“ láká účastníky ředitel celého sportovního klání Pavel Zitta.

Třetí závod je otevřený všem, i těm, kteří se nezúčastnili prvního klání v Jeseníkách či Beskydech. Závodí se v kategoriích muži, ženy a mix bez rozdílu věku. Na trati budou dvě občerstvovací stanice. Na 28. kilometru U dívčí lávky a na soutoku Úp na 48. kilometru. V případě přecenění sil bude zajištěn svoz závodníků zpět do místa startu a cíle. Vítěze jednotlivých závodů i celého seriálu čekají zajímavé peněžité odměny i věcné ceny. Každý závodník obdrží tričko s logem závodu.

Další podrobnosti lze najít na internetových stránkách www.horskavyzva.cz.

(psm, to)