Nadějné mládí

Hned na začátku sezony ohlásila Linda Nováková pokus o překonání českého rekordu v hodu kladivem v kategorii starších žákyň. Tento cíl se nepodařilo splnit. Jeden pokus sice splňoval požadovanou délku, ovšem kladivo dopadlo mimo výseč. Další příležitost překonat žákovské maximum bude mít na podzim při M–ČR.


Na olympiádu mládeže se nominoval početná skupina šesti závodníků, což ukazuje na kvalitní práci trenérů a pečlivou práci výboru oddílu s mládeží. Do finálových bojů postoupili Denisa Dvořáková ve skoku vysokém a Jan Pavel v běhu na 800 m. Dále se zúčastnily Linda Nováková – vrh koulí, Kristýna Čalovková, Pavla Tylšová a Jana Fiedlerová, všechny v běhu na 300 m. Denisa Dvořáková se představila i v běhu na 60 m překážek. Krajským přeborníky pro rok 2007 se stali v kategorii žactva Martin Kosa a Linda Novotná v hodu kladivem a v kategorii dorostu Pavel Houser v běhu na 400 m a Jakub Skalka v běhu na 3000 m.


Na akademickém M–ČR ve finále startovali Michaela Musilová 200 m a Jaroslav Černý 5000 m. V rozbězích se ještě představili Michal Šmíd 100 m a 200 m, Jakub Kostelecký 200 m, 400 m, přičemž Michal Šmíd se společně s družstvem FTVS Praha stal akademickým mistrem republiky ve štafetě na 4x100 m.


Mistry ČR v kategorii veteránů se stali Petr Jindra 3000 m překážek a Václav Šejbl 400 m a 800 m. Dále s do finálových bojů dostali Vasil Čalovka 110 m a 400 m překážek, Petr Jindra 400 m překážek, Petr Holubec 400 m překážek a 200 m. Na domácím šampionátu veteránů v přespolním běhu obsadili Michal Karlík a Jiří Horák v kategoriích 40 – 45 a 45 – 50 let pátá místa, Jan Tuna v kat. 60 – 65 let sedmé.

 

Maratonec Žák

Nejvýznamnějšího úspěchu jara dosáhl Jiří Žák, který obsadil 4. místo na M–ČR v maratonu, které bylo součástí Pražského maratonu. V tom se umístil na 10. místě. Žák se také nominoval na MS v běhu do vrchu, které se koná 14. – 16. září ve švýcarském Ovrannaz. Atletická přípravka se zúčastnila závodů v Praze a v Lužanech u Jičína, přičem na stupně vítězů vystoupili Viktor Čalovka, Alex Sojka, Jan Bendák, Ondřej Týfa, Adam Šuhajda, Jan Hosař, Nikola Havlíková, Nikol Bošelová, Nikola Weissová a Jan Pavel.


Dvouletý trenérský kurz na FTVS Praha pro udělení kvalifikace trenérů II. třídy úspěšně dokončili Jan Tuna, Miloš Havelka, Michaela Musilová, Petra Šípková, Jakub Kostelecký, Jan Tancibude, Miroslav Sojka a Stanislav Sojka.

 

Podzimní cíle

Ve druhé části atletické sezony patří mezi nejvýznamnější cíle v soutěži družstev mužů udržení druholigové příslušnosti, v soutěži II. ligy družstev žen obsazení minimálně 5. místa, v soutěži družstev žáků a dorostu umístění do čtvrtých míst. Dále trutnovští atleti věří v zisk tří medailí na M–ČR žactva.