"Určitě pro nás bude přínosem," řekl v rozhovoru pro náš Deník trenér Kary Trutnov Martin Petrovický na adresu americké posily.

Carvajalová za Casé. Co vás ktéto výměně přimělo?

Tak Casé nesplnila naše herní požadavky, které jsme si vytýčili. Samozřejmě problém byl v tom, že se jednalo hráčku, která se sháněla narychlo. Vlistopadu nací moc volných hráček nebylo, všechny byly vázany smlouvami. Vybírat se dalo tak jen zmála, kterým končily šampionáty vestředo a jihoamerických zemích. Tím, že jsme potřebovali posílit rychle, tak to byl trochu výstřelem do tmy.

Casé, jako hráčka, ale určitě svým přístupem nezklamala. Naopak snažila se rychle zapracovat do týmu, ale měla bohužel nedostatky. Hlavně fyzického rázu, což tak vkrátkém období nešlo dohnat. A protože to byla cizinka, tak se od ní čekalo, že týmu bude pomáhat, což se nedělo. Casé by byla platná, ale musela by tady rok dva zůstat. A to si bohužel nemůžeme dovolit.

Takže jste se definitivně rozhodli Brazilku poslat domů po nedělním vyřazení zpoháru?

Rozhodli jsme se už dříve. Vpodstatě jsme se to ale snažili ukončit ke konci měsíce. To rozhodnutí, že by Casé měla odejít, se začalo realizovat po zápase sÚstím nad Labem, které nemá žádné dlouhé hráčky a Casé se tam vůbec neprosadila.

A příchod Frances Carvajalové z Polkowic?

Je to hráčka, kterou známe. Určitě pro nás bude přínosem. Vobraně se prosazuje tvrdou hrou bez míče a agresivním doskakováním. Vútoku si umí nejen udělat prostor pod košem, ale dokáže vystřelit i ztrojkové vzdálenosti. Myslím, že to nám dokázala i vzápase vTrutnově, kdy trojkou vyrovnávala na druhé prodloužení. Je to přesně ten typ, kterého potřebujeme.

Jak jste na Američanku vůbec přišli?

Manažer Braun se přes agenty dozvěděl, že je volnou hráčkou a přišel stím za mnou. Já jsem sjejím příchodem okamžitě souhlasil.

Představí se Trutnov s novou posilou už vzápase proti Gambrinusu?

Pokud se podaří vyřídit administrativní záležitosti, mohla by nastoupit. Neznala by sice naše akce, ale my bychom se měli možnost podívat, kde jsou její silné a slabé stránky. Bez toho, že je zatížená nějakou taktickou přípravou. Myslím, že je to zápas, který je teď pro nás na správném místě.

Utkání proti českému mistrovi?

Ano, je to sice Brno, ale na druhou stranu je daleko lepší, když se ta hráčka ukáže vzápase než na tréninku. Uvidíme, vjaké pozici se cítí dobře, co jí vyhovuje, co ne. I když Brno je silný soupeř, tyhle věci by vtom být poznat měly.

Vsobotu vás čeká důležitý souboj sHradcem. Neuvažovali jste spíše o tom, že byste proti Brnu raději šetřili síly?

Myslím, že to není na místě. Derby je přeci jen až vsobotu. Celý podzim jsme hráli čtvrtek – sobota a zvládali jsme to ve své podstatě skoro až do Vánoc dobře. Nikdo není nemocný, takže do zápasu půjdeme vplné síle sjedenácti hráčkami. Pokud tedy bude hrát posila. Jinak deset. A i tak se dá čtyřicet minut úplně běžně oběhat. Tréninky jsou kolikrát mnohem více náročnější.