Po sobotním vítězství na palubovce soupeře však prvoligoví basketbalisté Kary Trutnov v domácí odvetě selhali. „Ukázalo se, že hrát na domácí palubovce nemusí být vždy výhoda,“ prohlásil trutnovský pivot RADEK RYCHTERA. „Chybu ale především musíme hledat sami v sobě,“ dodal. Prvoligový nováček z Krkonoš přitom nedělní střetnutí špatně nezačal, ale hosté s ním v první čtvrtině udrželi krok a pak ve druhé zasadili domácím tvrdý direkt.

I když domácí si ho svou nemohoucností něco vymyslet vlastně uštědřili sami. „Byli jsme v útoku absolutně impotentní,“ kál se po zápase Rychtera, který největší problém viděl v kolektivním pojetí hry družstva. „Týmový výkon. To je ta činnost, která nám, neřekl bych, že úplně chybí, ale trápíme se s ní celou sezonu,“ poznamenal.

Trutnov za druhou a třetí čtvrtinu nabral na soupeře takové manko, že vítězství v závěrečné části 29:22 jen kosmeticky upravovalo krutou porážku 81:97.
„Basketbal je prostě týmový sport. V našich zápasech chvílemi máme takové amplitudy, kdy najednou táhneme za jeden provaz a pak přijdou momenty, kdy každý bere zodpovědnost sám na sebe. A možná, že až zbytečně moc,“ vysvětluje Rychtera, že přemíra snahy může být někdy na škodu. V tom byl také hlavní rozdíl mezi nedělním a sobotním zápasem, ve kterém podle Rychtery Trutnov více tahal společnými silami za jeden provaz.

„V Litoměřicích se nám v útoku také nedařilo, nicméně v obraně jsme si pomáhali více než v neděli,“ sdělil trutnovský pivot, který byl s 30 body nejlepším víkendovým střelcem družstva. V tabulce skupiny o udržení patří trutnovským basketbalistům stále jedenáctá příčka, která znamená záchranu. Na dvanácté Litoměřice mají náskok dvou bodů.

Dvě výhry z následujících čtyřech zápasů, by tak mohly znamenat záchranu prvoligové soutěže. „Nesmíme koukat na to, kolik máme před sebou zápasů, kolik toho musíme vyhrát. Před námi je teď zápas v Olomouci a musíme se zaměřit jen na toto utkání,“ pravil o Radek Rychtera. Zápas na Hané čeká Trutnov příští víkend v sobotu, druhý den se představí ve Zlíně. Oba týmy potom ještě na závěr přivítají muži v domácím prostředí.