Vítězství by jim otevřelo bránu do další fáze Evropského poháru FIBA. K tomu však, aby ve čtvrtek basketbalistky Kary Trutnov zdolaly Polkowice, by nepotřebovaly mít jen sportovní štěstíčko, jak se často říká, ale nezbytnou nutností by byly přesnější střelba, nápaditější rozehrávka a lepší obrana pod košem. Bojovnost svěřenkyním trenéra Petrovického nescházela, avšak zbytečné ztráty vinou špatných přihrávek Trutnovu prakticky nedaly šanci zdramatizovat utkání.

„Bohužel, družstvo doplácí na to, že máme zraněné hráčky a je nás málo. Dříve nám docházejí fyzické síly, což se projeví hlavně při střelbě, která není tak přesná, jak bychom potřebovali,“ uvedl trutnovský asistent Jiří Kovařík. „Navíc vysoké hráčky Polkowicích jsou momentálně lepší než naše. Získávaly hodně balónů po našich nešťastných střelách, a to rozhodlo.“
Důležité podle Kovaříka byly pro vývoj zápasu i body z protiútoků. „Oba týmy hodně chybovaly, soupeř však na rozdíl od nás toho dokázal využít,“ uvedl zkušený kouč.

A za jakých okolností Trutnov ještě může postoupit? „Každopádně musíme ve čtvrtek porazit Györ. Pak bude záležet na tom, jak dopadnou ostatní zápasy“ řekl manažer Kary Jan Braun. "Paradoxně nám může stačit vítězství o jeden bod, ale také nemusí stačit o padesát bodů," snažil se trutnovský vysvětlit zamotanou situaci, kdy ze třetích míst postupuje z dvanácti skupin osm nejlepších týmů. Existuje totiž až jedenáct variant složení postupujících celků, z pohledu Trutnova však budou důležité dva tři zápasy, které jsou na vážkách. V ostatních duelech by Trutnovu mohlo hrát do karet, že týmy usilující o postup narazí na silné soupeře.

Evropský pohár FIBA, základní skupina G, 5. kolo: CCC Polkowice – Kara Trutnov 73:60 (20:13, 33:28, 57:45).

Nejvíce bodů: Stampalija 19, Jasnowska 13, Jezornová, Szycková a Carvajalová po 11 – Karavaevo 17, Zohnová 10, Johnová, Mišurová a Šnajdrová po 8, Casé 5, Petrovická a Špirková po 2. Rozhodčí: Karoussis (Řec.), Vecerskis (Lit.). Trojky: 6:4. TH: 9/9 – 8/14. Fauly: 13:12. Diváků: 500.

POTŘEBOVALY JSME SE ZVEDNOUT, ŘEKLA VERONIKA BORTELOVÁ

Postup se skupiny už měly jistý. Šetřit síly však v zápase s Trutnovem rozhodně basketbalistky CCC Polkowic nechtěly. „Nám šlo hlavně o psychiku,“ řekla rozehrávačka Verovnika Bortelová, která působí v polském týmu. „Potřebovaly jsme si zvednout sebevědomí. V posledních domácích zápasech jsme se hodně trápily,“ sdělila bývalá česká reprezentantka, která doufá, že vítězstvím nad Trutnovem se Polkowice chytly.

Bortelová sice v zápase tentokrát střelecky nezářila. Autorka čtyř bodů však svůj tým perfektně dirigovala na rozehrávce a dobře bránila. Vůbec pro trutnovské družstvo byla defenzíva soupeře příliš velkým soustem. „V obraně jsme zahrály opravdu super zápas,“ pochvalovala si Bortelová. „Do 38. minuty nám Trutnov dal jen 50 bodů, a to rozhodlo,“ řekla. “Velmi koncetrovaný výkon jsme ale podaly i v útoku, kde se nám podařilo využít i několik protiútoků,“ usmála se hráčka, která by s Polkowicemi v poháru chtěla postoupit, co nejdále to půjde.

Zohnová: Byla to tragédie!

Hrací palubovku opouštěla jako poslední a moc do zpěvu jí nebylo. Současná nejlepší střelkyně české ligy s průměrem 19,2 bodu na zápas KATEŘINA ZOHNOVÁ dobře věděla, co porážka v Polkowicích znamená.
„Asi jsme tady ztratily postup,“ soukala ze sebe. „Byla to tragédie. Polkowice byly lepší ve všech činnostech. Nám se vůbec nedařilo. Soupeře jsme nedokázaly ubránit,“ pustila se zklamaným hlasem do hodnocení zápasu.
Trutnov v Polkowicích zaostával za domácím týmem už od úvodních minut. „Určitě. Začátek zápasu jsme nezachytily. Dostávaly jsme hodně bodů od pivotů, i přestože jsme se na akce soupeře poctivě připravovaly,“ řekla Zohnová.
Jakýsi záblesk ve hře českého týmu nastal v závěru poločasu a po přestávce, kdy Kara stáhla náskok Polek na rozdíl dvou bodů. „Bohužel to bylo jen chvilkové zlepšení, Polkowice se pak zase chytily střelbou z dálky. Daly nám tři trojky, které nás znovu položily zpátky,“ posteskla si 23letá křídelní hráčka, že Trutnov měl opět na soupeře manko deseti bodů. „Samozřejmě utkání bylo stále hratelné, ale jak vám utíká čas a blíží se konec, je to těžké,“ pronesla.

ČTĚTE TAKÉ!! Špirková hrála v jiném dresu!!! krkonossky.denik.cz/ostatni_region/krkonose_spirkova20071207.html