V pohárovém utkání s Pardubicemi se však mohl jen pokusit naordinovat svým svěřencům taktiku, kterou by prvoligový nováček zaskočil tým z nejvyšší české soutěže. Senzace se ale ve středu večer v hale ZŠ Komenského nezrodila. Domácí tým utkání prohrál o 61 bodů – 48:109. V rozhovoru pro náš Deník a Trutnovinky.cz se trenér Holubec ohlédl za zápasem a vyjádřil se i k současné nepříliš dobré situaci v první lize.

Odevzdali hráči na hřišti proti Pardubicím takový výkon, za který by se nemuseli stydět?

(poušklíbne se) Třetí čtvrtina byla prostě ostudná. Prohráli jsme ji 6:32. Za to jsem se styděl. Kluci tam měli až moc velký respekt. Líbil se mi, jaký jsme měli nástup, potom do poločasu se to už trochu zvrtlo. Ale z té třetí čtvrtiny jsem zklamaný. Zase na druhou stranu v tom konci kluci ukázali, že to tam mají, ale jenom oni sami musejí chtít.

Chtělo to tak ještě více si věřit?

V utkání bylo jasné, že Pardubice jsou vyspělejší jak hráčsky, tak fyzicky – atletičtěji. Mají v týmu hráče, kterým mi můžeme těžko konkurovat. Pořád si ale myslím, že tam z naší strany byl zbytečný ostych. Jak v útoku, tak v obraně. Hlavně v té obraně, což jsem klukům před zápasem říkal, že to nebudu chtít. Přesto se respekt projevil v tom, že byl nedůrazný box out, nedůrazně řešené clony, málo kontaktu, ne dost agresivní obrana na balón. Z toho jsem trochu zklamaný.

Mnohem více vás však musí trápit současné nelichotivé postavení týmu v tabulce. Jaké opatření chystáte, aby se v Trutnově prvoligová soutěž udržela?

V šatně jsme si už něco řekli. První, z čeho to musí vzejít, je, že začneme trénovat ve více lidech a třeba i třikrát týdně, aby se nám to vrátilo. Tedy doufám, že se nám to vrátí. Druhá věc, že budeme pokračovat v tom, co jsme nastolili. Stále vidím velké mezery v činnosti jednotlivce a v obraně. Na to se zaměříme. Je to moje filozofie, které věřím. Otázka, je, jestli máme ještě dost času, protože to je samozřejmě běh na dlouhou trať.

Boji ve skupině o udržení mezi týmy na 10. – 13. místě se Trutnov už zřejmě nevyhne, že?

No, deváté místo je už hodně vzdálené. Porážka s Olomoucí nás proto bolí obzvlášť. A výsledky ostatním týmů nám také moc nenahrály. Když se podíváme na tabulku, soupeři nám už dost odskočili. Navíc při pohledu na náš rozpis, zjistíme, že bojům o sestup se opravdu asi nevyhneme.

Teď už jde do tuhého. Jak tento stav vnímají hráči?

Stále je tady cítit duch, že se v Trutnově chce první liga udržet a od toho se všechno bude odvíjet. Jedna věc je, že to ti kluci řeknou a druhá je, že pro to musí něco udělat. A to se ukáže teď v těch následujících dvou měsících.

BK Kara Trutnov - BK Synthesia Pardubice 48:109 (14:28, 25:56, 31:88)

Body: Rychtera 10, Plašil 8. M. Malý 6, Kroužek 6, Krejčí 4, Andrejsek 4, Marek 2, Lev 2 – Novotný 23, Majerík 19, Jelínek 16, Gamma 13, Williams 11, Přibyl 9, Špaček 6, Sanders 5, Šmigič 5, Phillips 2. Rozhodčí: Rozsypal, Polda. Fauly: 21:9. Trojky: 4:5. TH: 2/2 – 16/25. Doskoky útočné: 10:13. Doskoky obranné: 16:28. Bloky: 1:5. Diváci: 150.

Překvapený Vojtko: Čekal jsem že bude plná hala

Trutnov/ V žádném případě nepodcenit soupeře. S tímto úmyslem cestovali pod Krkonoše basketbalisté BK Synthesia Pardubice.

„Když jsme ale viděli, že soupeř na to nemá, dohodli jsme se, že budeme hrát na dvě pětky, aby si každý zahrál,“ sdělil trenér týmu z Mattoni NBL IVAN VOJTKO.

Pohled do technického zápisu tak po utkání nabídl v kolonce odehraných minut u hostujících hráčů vskutku nevídaný obrázek. Všichni měli poznamenaný čas 20:00.

Pardubice pravidelně střídaly tyto pětky: Sanders, Phillips, Williams, Majerík a Novotný – Šmigič, Gamma, Přibyl, Špaček a Jelínek.

„S výjimkou čtvrté čtvrtiny to bylo dobré,“ konstatoval Vojtko, jehož hlavním úkolem bylo motivovat hráče do zápasu. „Na některých bylo vidět, že utkání neberou úplně seriózně. Je to však jediný zápas, možná bude ještě jeden do konce sezony, který je lehčí. Ostatní jsou těžké,“ sdělil slovenský kouč.

„I v takovém zápase se ale právě ukázaly nedostatky našich nových hráčů. Technické nedostatky, zpracování míče, kroky,“ poznamenal Vojtko, že pro jeho tým to byl naštěstí jednoduchý zápas.

Trénink by ovšem podle pardubického lodivoda měl pro hráče větší přínos. „Toto utkání má význam spíše pro mladé, starší hráči to neberou vážně. Na druhou stranu například Novotný to ale vážně vzal,“ vyzdvihl výkon nejlepšího střelce zápasu s 23 body.

Z čeho byl však nejvíce Ivan Vojtko překvapen, to byla návštěva. „Čekal jsem, že bude plná hala,“ šokovalo trenéra, že na tým z nejvyšší české soutěže zavítalo do haly sto padesát diváků.