Ale chvíli vám to trvalo, než jste Slovanku zlomili?

To protože, v prvním poločase mají ještě všichni dost sil a v současné době jsou týmy v lize tak vyrovnané, že každý dokáže určitou dobu držet vyrovnaný krok. Počkali jsme si úplně v pohodě až Slovance trochu dojde a potom jsme naši převahu dokázali zúročit. Jsem rád, že jsme dokázali nahradit i absentující Johnovou. Náš výkon byl uvolněný.

Takže družstvo se dostalo do pohody před sobotním derby?

Doufám, že ano, protože to bude dost klíčové utkání pro vývoj skupiny A2.

Dá se říct nejdůležitější zápas?

Tak to jsou poslední dobou pro nás pomalu všechny zápasy. V současné chvíli ale asi určitě, protože s Hradcem máme stejně bodů, Sparta je bod za námi. Pořád jsme blízko k pátému, ale i sedmému místu. Tohle utkání určitě nic nerozhodne, ale vítězi pomůže zvednout si sebevědomí. Vypadá to, že s týmy z dolní trojice nikdo nezaváhá, a proto se bude opravdu rozhodovat v našich utkání se Spartou a Hradcem. Z tohoto hlediska je sobotní utkání velmi důležité.

S Hradcem jste v letošní sezoně hráli dvakrát a pokaždé jakoby jste zaspali v prvním poločase a pak museli dohánět. Čím si to vysvětlujete?

Nevím, čím to je. První poločasy letos nemáme moc kvalitní, jestli nám chybí soustředěnost. Mám pocit, že na holkách visí taková deka, že by měly být v první čtyřce, že se to od nich očekává. Tlak na sebe si tak vyvíjejí samy. Když se soupeř dostane do mírného vedení, začnou se trochu bát a chvíli jim trvá, než se oklepou. Vědí, že Trutnov měl sedm roků medaili a že teď je ten bronz nejvzdáleněji a bojí se toho.

Naše práce s Jurou Kovaříkem je, abychom je toho strachu zbavili a začali jsme hrát uvolněněji. Věřím, že družstvo má na to, aby bojovalo o přední příčky. To ale teď není aktuální. Nejdříve do nich musíme dostat tu lehkost a sebevědomí.

Zmínil jste, že proti Slovance nenastoupila Johnová. Bude chybět i proti Hradci?

Darina Johnová si po utkání se Spartou šla zahrát prvoligové utkání a poranila si koleno. Má problémy s holenní kostí a nataženým křížovým vazem. Týden bude o berlích a pak rehabilitace. V nejbližších třech čtyřech utkáních nám bude chybět stoprocentně.

A ostatní hráčky jsou v pořádku?

Ano. Akorát Andrea Vacková sice teď byla trochu nemocná, tak uvidíme, jak na tom bude.

Na Slovance hrála i Yulia Karavaeva? Jak je možné, že taková podkošová hráčka nezaznamenala žádný bod?

Julce se moc nedařilo, hrála asi patnáct minut. Nenechal jsem jí tam zbytečně trápit, aby z toho na sobotu nebyla špatná. Na pivotu jsme otočili ostatní hráčky. Docela překvapila Frances (Američanka Carvajal – pozn.), která zahrála s chutí. Konečně předvedla výkon, který je, jak věřím, na začátku jejího zlepšování.