Domácí hráčky měly velmi dobrý vstup do zápasu, který nastartovala svým výpadem hned po výhozu Ivanová a po její trojce na začátku 4. minuty vedly 11:4. Oddechový čas hostujícího trenéra ale rozjetou Karu zastavil a sparťanské hráčky vedené vútoku dravou Loudenovou postupně umazávaly trutnovský náskok. Vzávěru první čtvrtiny pak vyrovnaly na 18:18.

Takřka jako přes kopírák probíhala i druhá desetiminutovka. Počáteční nápor Trutnovu vynesl náskok (29:20), o který v16. minutě po koši Loudenové přišel (29:29). Následoval však další trhák Kary. Ten letenské mužstvo sice zachytilo, přesto vpoločase měl o pár bodů navrch ve skóre tým trenéra Petrovického.

Po přestávce zápas zůstal věrný sobotní tradici. Kara soupeři odskočila až na rozdíl 11 bodů, který na tabuli svítil na začátku 26. minuty. Jenomže následná bezradnost vútoku proti sparťanské obraně a špatná střelba zapříčinily, že Sparta po třetí čtvrtině prohrávala již jen o tři body a ve 32. minutě se dokonce poprvé utkání dostala do vedení 57:58. Trutnov ale opět kontroval čtyřmi body Šnajdrové a trojkou Mišurové (64:58). Kdo by si myslel, že to už sparťanské družstvo zlomilo, tak se spletl.

Čtyři a půl minuty před koncem Pechová snížila na 66:63. Že by se opakoval zápas zKarlových Varů, kde Kara vůbec nezvládla závěr? Tři neúspěšné akce vřadě této myšlence nahrávaly. Naštěstí pro domácí celek ani Sparťanky nedokázaly trefovat koš a z63 bodů se až do konce zápasu už nepohnuly. To Trutnov se vzávěru vzchopil a dramatický závěr utnul trestným hodem Petrovické, zpod koše skórující Karavaevou a dvěma individuálními akcemi Mišurové – 73:63.

Trutnov tak důležitý zápas zpohledu vývoje nadstavbové skupiny A2, která ve středu začíná, nakonec zvládl.

„Třikrát jsme se dokázali odtáhnout na deset bodů, ale zbytečnými chybami, které pramení pořád zurčité nedůvěry, že se nám nepodařilo do skupiny A1, jsme soupeři umožnili vrátit se do zápasu. Dokážeme tlačit a dostat se do vedení, ale potom hráčky jakoby dostanou strach. Přitom dvakrát stačilo, abychom ztěch deseti bodů šli na čtrnáct a bylo po nich. Místo toho se ale Sparta zase dostala do hry a už to bylo o něčem jiném,“ poznamenal k utkání trutnovský asistent Jiří Kovařík, kterému se vzávěru utkání vybavily myšlenky na týden starou porážku vKarlových Varech, kde Trutnov dvě a čtvrt minuty před koncem vedl o sedm bodů a nakonec o bod „dokázal“ prohrát. „Myslím, že bude potřeba zapracovat na psychice družstva,“ uvedl.

Nejlepší trutnovskou hráčkou podle Kovaříka byla Blanka Petrovická. „Vyzdvihl bych její velmi dobrou obranou činnost, když celé utkání honila americkou protihráčku Loudenovou a dokázala jí život na hřišti pořádně znepříjemnit,“ potěšil trenéra výkon domácí rozehrávačky. Loudenová se sice s23 body stala nejlepší střelkyní zápasu, ale ve druhém poločase zaznamenala pouhé čtyři body. „To protože byla doslova unavená ztoho, jak kolem ní Blanka pořád běhala,“ všiml si trutnovský asistent.

„Vútoku dobře zahrála Karavaeva, která se však nevyhýbá střídavě chybám. Je to škoda, protože vposledních zápasech je naší velmi platnou hráčkou. Myslím, že i Míša Ivanová po dlouhodobém zranění dokázala, zejména na začátku utkání, že její hra budu pro družstvo nadále přínosem.“

Kara Trutnov - Sparta Praha 73:63 (18:18, 43:37, 57:54)

Body: Karavaeva 19, Mišurová 12, Ivanová 10, Zohnová 9, Petrovická a Šnajdrová po 8, Johnová 5, Carvajal 2 – Louden 23, Hrabalová 13, Pechová 12, Sýkorová 10, Nováková 4, Kohoutová 1. Rozhodčí: Kapl, Kapaňa. Fauly: 18:21. Pět osobních chyb: 0:1 (Louden). Trestné hody: 14/11 – 14:9. Trojky: 6:2. Diváci: 675. Nejlepší hráčka: Nicol Zoe Louden (Sparta Praha).