I. čtvrtina

Až pátý trutnovský pokus (!) po dvou a čtvrt minutách propadl obroučkou a znamenal premiérové body Kary v zápase. Úspěšnou střelkyní byla Šnajdrová, čerstvě nominovaná do širšího předolympijského kádru reprezentace. Bylo to také naposledy, co hostující celek s Karou držel krok (2:2). Domácí hráčky pak chytili střeleckou slinu a rozdíl ve skóre začal narůstat. Nutno ale dodat, že rozdíl mezi týmy se musel projevit. Severočešek navíc přijelo pod Krkonoše pouze osm a ještě k tomu se po pár minutách zranila jejich nejlepší hráčka Medunová. Kara tak nakonec úvodní desetiminutovku vyhrála o třináct bodů 23:10.

II. čtvrtina

To, že se zápas promění v pouze formální záležitost, bylo jasné už po pár útocích druhé čtvrtiny. Špirková, Carvajal, Hindráková a Mišurová náskok Kary navýšily na 36:12. Hráčky Ústí se ke střelbě dostávaly také často, ale nepřítel zvaný obroučka kladl velký odpor. V klidné, a nebýt domácího kotle, tak až na Trutnov velmi komorní atmosféře míče dál propadávaly jen ústeckou síťkou. Druhou čtvrtinu Kara vyhrála 30:8.

III. čtvrtina

První koš ve druhém poločase Ústí zaznamenalo po čtyřech a půl minutách, Trutnov za tento úsek hry stihl dvanáct bodů. Hostujícím hráčkám to tam ale dál nepadalo. Na začátku 38. minuty si prezident Skřivánka, který v zápase zastupoval trenéra, musel vzít oddecový čas - za stavu 78:20. Třetí čtvrtinu domácí tým ovládl dominantním způsobem, jemuž odpovídal i její výsledek 38:4.

IV. čtvrtina

Která hráčka dá jubilejní stý bod a přispěje do týmové kasy? Asi ta jediná otázka se dala ještě řešit před závěrečnou desetiminutovkou utkání, ve kterém trutnovská kočka pevně zaťala drápy do ústecké myši. Nakonec se skóre přes stovku přehouplo už v čase 33.45, kdy trojku napálila z dálky Američanka Carvajal - 101:22. Nebyla to ale nakonec jediná meta, která padla v utkání. V poslední minutě dva trestné hody Šnajdrové znamenaly nejprve vyrovnání historického střeleckého maxima (zápas s Olomoucí 111:54) a následně i překonání - 112:28. Vítězství o 84 bylo také nejvýraznější, jakého kdy Trutnov dosáhl. A na závěr jen pro pořádek, čtvrtou čtvrtinu domácí hráčky vyhrály 21:6.

"Od začátku jsme hráli ve vysokém nasazení, které jsme v průběhu utkání dokázali ještě navyšovat," pochvaloval si po utkání trenér Trutnova Martin Petrovický.

Kara Trutnov - Skřivánek Ústí nad Labem 112:28 (23:10, 53:18, 91:22)

Body: Carvajal 21, Špirková 17, Zohnová 16, Šnajdrová 15, Mišurová 10, Hindráková, Ivanová a Vacková 8, Petrovická 5, Karavaeva 4 - Koubová 10, Vopálenská, Kallmünzerová, Medunová 4, Čadková, Kozáková a Šeborová 2. Rozhodčí: Šikner, Milata. Fauly: 11:14. Pět osobních chyb: 0:1 (Kozáková). Trojky: 11:0. TH: 9/7 – 8/2. Diváků: 306. Nejlepší hráčka: Špirková (Trutnov)

Další výsledky skupiny A2:

Sparta Praha – TJ Sokol Hradec Králové 80:61 (19:21, 38:33, 55:39). Body: Pechová a Louden po 16, Obrusníková 15, Kohoutová 9, Novotná 8, Sýkorová a Dlouhá 5, Váchová 4, Hrabaňová 2 – Steffanová 18, Křížová 17, Nováková 10, Bartoňová 5, Březinová 4, Mlejnková 3, Věchtová a Komžíková po 2. TH: 25/21 – 15/11. Trojky: 5:4. Fauly: 13:25. Pět os. chyb: 1:0 (Sýkorová).

Hradec si zápas a možná i druhou příčku ve skupině A2 prohrál neuvěřitelným počtem ztracených míčů.

Strakonice – Tábor 66:65 (21:18, 36:32, 46:48). Body: Gerstnerová 24, Stejskalová 15, Stará 10, Drachovská 8, Punčochářová 4, Podskalská 3, Pilátová 2 – Kuthanová 15, Nečásková 13, Nezdařilová 12, Kolářová 9, Ondřejová 8, Pospíšilová 4, Koubová a Nižňanská 2. Fauly 19:21, TH 22/18:20/17, trojky 4:4. Rozhodčí Vondráček, Kittlerová, 250 diváků.

Teprve ve čtvrtém jihočeském derby basketbalistek se z výhry radoval domácí tým. Strakonice si tím prakticky otevřely dveře do play off. Po pěti minutách byl stav 10:10, potom se do mírného vedení dostaly domácí ženy. Druhá část měla obdobný průběh, nejvyšší rozdíl zněl 30:24. Po obrátce nedalo pořadající družstvo čtyři a půl minuty ani bod a Slovanka otočila stav na 36:38 a později 38:42.

V závěrečné čtvrtině se tým od Otavy po trojce Stejskalové dostal do vedení 51:48, poté však na palubovce začala vládnout Slovanka a za stavu 55:63 se zdálo být rozhodnuto. Ale nebylo. Závěr utkání byl infarktový: Gerstnerová dostala svůj celek znovu do vedení 64:63, 54 sekund před koncem obrátila Kuthanová dvěma trestnými hody na 64:65, třicet sekund před klaksonem se ovšem to samé podařilo strakonické dorostence Staré. Jednobodový rozdíl zůstal již do závěrečného hvizdu.

1. Trutnov 24 15 9 1837:1640 37
2. Sparta Praha 24 13 11 1846:1760 36
3. Hradec Králové 24 13 11 1832:1816 35
4. trakonice 24 6 18 1489:1966 28
5. Slovanka Tábor 24 4 20 1575:1970 27
6. Ústí nad Labem 24 1 23 1227:2165 24