Celou polovinu výběru, který cestoval na ME, tvořili běžci z východních Čech: Tereza Novotná, Věra Mádlová a Pavel Kubát z Hradce Králové, Michaela Procházková z Pardubic, Adam Dusílek z Rychnova nad Kněžnou a také tři závodníci z Krkonoš. Zuzana Kubátová z Vrchlabí, Jan a Tereza Petrželovi z Trutnova.


A právě posledně dva jmenovaní, členové Lokomotivy, dosáhli pro místní oddíl OB dosáhli historického úspěchu. Podepsali se pod čtyři z deseti českých medailí získaných na šampionátu, čímž se naše reprezentace stala nejúspěšnější výpravou mistrovství.
Program závodů zahájil sprint, který pořadatelé situovali přímo do historického centra města Eger. Pro české barvy titul získal v M16 Š. Zimmermann (Brno), stříbrnou medaili vybojovala ve W16 A. Indráková (Olomouc), čtvrtá místa ve svých kategoriích získali J. Zimmermann (Brno) a Mádlová, šestá místa obsadili Kubát, Malý (Vizovice) a Procházková, 8. místo připadlo Petrželové, Kubátová uzavírala první desítku a Petržela po menších chybách obsadil 17. místo.


V hlavním závodě tzv. klasické trati se běžcům dařilo ještě více. V M18 zvítězil J. Zimmermann, stříbrné medaile získaly Indráková (W16) a Petrželová (W18). Ta přitom ještě na desáté kontrole s přehledem vedla, po dvouminutové chybě ji však porazila o 30 sekund Finka Teini. Osmdesát vteřin dělilo od zlata Jana Petrželu, jenž bral bronz (M16). Do prvních desítek kategorií se pak vešlo dalších osm českých běžců.
Závěrečné štafety ukázaly jasnou převahu Čechů. V M16 ískala trojice Petržela, Kantor, Š. Zimmermann evropský titul, když se na prvním úseku dokázal Petržela největší dorostenecké hvězdy šampionátu Francouze Basseta.


Zlatá česká radost propukla i v M18 zásluhou tria Dusílek, Nykodým (Brno), J. Zimmermann a v W16 Novotná, Kubátová, Indráková. Mezi staršími dorostenkami si štafeta ve složení Jakobová, Mádlová, Petrželová doběhla pro bronzovou medaili. Petrželová sice do závěrečného úseku vybíhala na prvním místě. Minimální náskok však neudržela, když nedokázala odolat útoku švýcarské a ruské finišmanky.
V bodování národů naše reprezentace skončila na 1. místě a potvrdila tak, že český orientační běh patří mezi světovou špičku.