Abyl to pro ní šťastný návrat, ikdyž většinu trutnovských fanoušků jím zarmoutila. Dobrý výkonem a hlavně 11body pomohla Györu porazit Karu, čímž Češkám definitivně uzavřeli bránu do další fáze PoháruFIBA.

„VMaďarsku by to byla ostuda, kdybychom nevyhrály alespoň jedno utkání,“ uvedla Borecká. Györ před posledním zápasem ve skupině měl totiž kontě jen pět porážek. „Motivaci do utkání jsme tak měly velkou. Navíc od domácí porážky sTrutnovem jdeme výkonnostně nahoru. Jsme rádi, že jsme to tady potvrdily a vyhrály. Alespoň si před Vánocemi můžeme dát šampáňo,“ usmála se sedmadvacetiletá blondýnka.

Vítězství si na hřišti však Györ podle Borecké musel vybojovat. „Přestože jsme skoro stále vedly, bylo to vyrovnané a nervózní utkání,“ zhodnotila duel bývalá trutnovská hráčka. „Na rozdíl od Trutnova, kde mi přišlo, že se ohru starají jen dvě hráčky, jsme na hřišti působily jako celý tým,“ dodala, že výhra byla podpořená týmovouprací.

Do Trutnova přicestoval Györu spředstihem dvou dnů, a tak Borecká měla ičas navštěvy. „Byla jsem hlavně sMíšou Ivanovou, a pak jsem pozdravila pár známých, kdy jsme tady hrála,“ přiblížila svou výplň volných chvilek mezi basketbalovými povinnostmi. Role průvodkyni spoluhráček po městě se však nechopila. „Holky byly docela unavé, tak jsme se podívaly jen na náměstí, obešly pár obchodků a nakoupily dárečky.“

Ajaký program čeká Irenu Boreckou do konce roku? „Ve středu hrajeme poslední zápas snejslabší Budapeští. Snad bude vítězství,“ začne se smát. „Pak máme volno, na svátky pojedu domů. Tréninky nás znovu čekají od 27.do Silvestra,“ uzavřela sedmadvacetiletá křídelní hráčka.