„Určitě se nám to neokoukalo, ani neopocitovalo, je to skvělé a všichni si to užívají. Pro mě osobně je to poprvé před domácími fanoušky, za to jsem hrozně rád,“ líčil své pocity trutnovský trenér, jaké je to být „opět“ třetí. „Všechny bronzy jsou těžké. Samozřejmě, že vždy ten poslední vnímáme intenzivněji, na detaily toho předchozího už se zapomíná. Ale myslím si, že je to krásné vždycky, ať je to tady doma nebo v jiné hale. Medaile je medaile,“ sdělil.
Letošní sezona však ukázala, že suverénní pozice Trutnova, coby třetího českého týmu, se začíná otřásat.

„Nebylo to snadné, nebude to snadné a bude to čím dál tím těžší,“ říká Martin Petrovický o obhajobě bronzového stupínku ligy. „Ale zvládáme to. Myslím, že nám v tom hodně pomáhají evropské poháry, kde jsou velmi těžká utkání. Máme zkušený tým, který ty vypjaté koncovky dokáže zvládat a to je podstatné,“ pochvaluje si kouč.

Trutnov, jak v úterý v Brně, kde vyhrál dokonce až ve druhém prodloužení, tak v pátek v domácí hale jeho slova potvrdil. „Samozřejmě, že k tomu patří i trošku toho štěstíčka, že soupeři nepadly některé podkošové situace,“ pravil.

A kdy tedy Martin Petrovický začal věřit, že Trutnov bude mít medaili? „Až na konci, když Háňa Šnajdrová dala druhý trestný hod a zvýšila rozdíl na čtyři body. Do konce zbývalo asi šest vteřin, a to jsem už věděl, že to nepustíme,“ uvedl 37letý lodivod.

Vítězné střípky:

Je to nádherné. Nevím, jak dlouho ještě budu hrát basket, takže si to užívám, je to super.
Hana Šnajdrová

Letos se hodně vyrovnali soupeři, posílili. Bylo to hodně vyrovnané, třetí místo mohl vyhrát kdokoliv.
Kateřina Zohnová

Těžká práce, ale stojí to za to. Dvanáct hodin masírovat, aby ty holky takhle dobře hrály.
masér Karel Nývlt