Také letos přijedou dvě desítky týmů z celé republiky a Polska. „Chybět ale budou zástupci Slovenska, kteří mají ve stejný termín republikový šampionát. A ten má samozřejmě přednost, vždyť jde o kvalifikaci na Evropu“ potvrdil organizátor Jiří Lubina absenci tradičních účastníků. K nejvzdálenějším týmům patří vždy CC Gdansk, jehož členové musí do Trutnova přes celé Polsko.

Finálový zápas v neděli odpoledne

Utkání prvního kola začínají zítra od 8.30 hodin, hrát se bude až do 20.00. Stejný začátek mají i nedělní utkání. Finále je plánováno na 15.50 hodin. Do něho se probojují dva nejlepší týmy ze čtyř základních kol. Současně také proběhnou zápasy o konečné pořadí na třetím až desátém místě. Domácí 1. Krkonošský curlingový klub bude reprezentovat například tým žen, který skončil na bronzové příčce v 1. lize. Nebude chybět ani mužský tým s Milošem Hoferkou, který velmi dobře bojuje v extralize. Na druhou stranu se do velkého turnaje poprvé podívají také nejmladší curleři z Podkrkonoší. Družstvo 1. KCK Beavers má věkový průměr necelých třináct let a patří mezi nejmladší týmy v České republice.

Zápasy budou hrány na 8 endů (setů), s časovým limitem 1 hodina a 50 minut. Po jeho uplynutí se dohrává pouze rozehraný end. Hrací kameny, vyrobené ze speciální žuly, váží 20 kilogramů. Curlingová dráha měří 45 metrů.