Na 270 závodníků čekalo třináctikilometrové stoupání s úctyhodným převýšením 1100 metrů. Trať závodu, kam se během roku žádný cyklista nedostane, je otevřena za dozoru správců parku pouze pro tento závod a je velmi náročná. Začíná v Karpaczi na asfaltu, přechází na žulové kostky a většina pak vede kamenitými horskými stezkami až na samý vrchol Sněžky.

Z 230 startujících se 40 závodníků na vrchol nedostalo a závod nedokončilo. Čeští bikeři se v silné konkurenci rozhodně neztratili. V kategorii mužů Elite obsadil čtvrté místo Václav Hornych, šestý dojel František Žilák (oba Cyklomax) a pěkné deváté místo získal M. Kadlec (LOKO Trutnov). V kategorii žen zvítězila s velkým náskokem Petra Tlamková (LOKO Trutnov) před M. Hornychovou (Hronov). V kategorii mužů do 23 let zvítězil dvorský cyklista Tomáš Berger (Carla). Zajímavostí závodu byl i start závodníka, který přijel až z kanadského Calgary. Kompletní výsledky naleznete na www.karpacz.pl