Na palubovce slovenská rozehrávačka strávila třicet jeden a půl minuty a nastřílela osmnáct bodů. A to nastoupila nemocná! Navíc nebyla jediná, koho v trutnovském týmu sužovaly zdravotní problémy. Špirková hrála s naštípnutým prstem, Petrovická měla z Tábora naraženou nohu, Hindráková si udělala výron a do zápasu vůbec nemohly zasáhnout nemocná Vacková a s nataženými vazy laborující Johnová. Přesto družstvo z Krkonoš jedno z klíčových utkání pro vývoj nadstavbové části skupiny A2 zvládlo.

Darino, Hradec jste porazili o dvanáct bodů, ale tak jednoduchý zápas, jak by mohl konečný výsledek naznačovat, to asi nebyl, že?
Určitě ne, je to přeci derby. S Hradcem jsou všechny zápasy vyrovnané a většinou vyhrává ten bojovnější. Štěstí a bojovnost hrají velkou roli. Dnes (v sobotu – pozn.) se to opět potvrdilo. Bojovali jsme a vítězství je na naší straně.

V utkání jste většinu zápasu vedli, ale Hradec vždy dokázal váš náskok stáhnout. Proč se vám nepodařilo utrhnout?
Byla to taková houpačka, protože Hradec chtěl také strašně moc vyhrát. Stačilo polevit na vteřiny a hned byl problém. Prostě nedáš nedostaneš. V basketu to ale tak funguje, nesmí se ani chvilku odpočívat, jinak se to projede.

V poslední čtvrtině vás soupeř stáhl na rozdíl tří bodů 66:63. Nezačaly jste se bát o výsledek?
Cítili jsme, že to stále máme pod kontrolou. Nebylo to, že bychom dali hlavy dolů. Stále jsme bojovali.

Kde se podle vás rozhodoval zápas?
Už na začátku. Šlo o to, abychom ten začátek nepustili, což nám v posledních zápasech dělalo problém. Vždy jsme prohrávali a soupeře jsme pak muselidotahovat. Chvilku Hradec sice vedl, ale naštěstí už v první čtvrtině se nám to podařilo otočit.

V poslední době se po Trutnově množí různé zprávy na adresu trenéra Petrovického, že by měl odstoupit. Jak vnímáte vy hráčky ten tlak od určité části veřejnosti?
Je to docela nepříjemné. Kdyby nás spíš ti lidé, kteří to říkají, radši podpořili. Pro hráčky, trenéra, celý tým by to bylo rozhodně lepší, než to jejich kibicování a roznášení pomluv, že má jít pryč a nevím co další. Opravdu by bylo lepší, kdyby ti lidé trutnovský basket podpořili, než aby ho sundávali.

Tak vítězstvím v derby jste jim dali pádnou odpověď.
Přesně tak. Ukázali jsme, že na to máme!

Kdyby však Trutnov tento zápas ztratil, dost by si tím zkomplikoval svůj život v boji o 5. místo.
Pak už by to bylo hodně těžké. Teď jsme v podstatě ve druhé skupině na prvním místě. Hodně by nám pomohlo, kdyby teď Hradec dvakrát Spartu porazil a byl by pokoj.

Východočeský rival vás nadstavbě čeká ještě jednou v úplně posledním kole. Myslíte, že v utkání v Hradci ještě o něco půjde nebo bude rozhodnuto dříve?
Samozřejmě bych byla radši, kdyby tam už o nic nešlo a hrálo by se „jen“ o čest. Doufám, že to tak i dopadne a že ten poslední zápas už nebude o ničem rozhodovat.