Co byste řekl k právě skončené sezoně v extralize starších dorostenek?
Myslím, že to dopadlo, jak nejlépe mohlo. Kdo by na začátku sezony pomyslel na medaili? I když ve skrytu duše jsem na ni pomýšlel. Tým je dobře poskládaný, hraje jako kolektiv a práce trenérů, kteří hráčky vedli v mládežnických složkách trutnovského klubu, se teď zúročila. Snad i já, ačkoliv jsem u družstva teprve jednu sezonu, jsem trochu přispěl k úspěchu. Holky zvládly tuto sezonu na výbornou, i když bojovaly na třech frontách - extraliga, I. liga žen, škola. A to si opravdu zasloužilo tu třešinku na dortu v podobě postupu na mistrovství České republiky a získání stříbrné medaile.

Jak hodnotíte výkony svého týmu ve finálovém turnaji nejlepších čtyř družstev extraligy?
Určitě se nemáme za co stydět. Po celé mistrovství jsme hráli velice dobře, kolektivně, družstvo táhlo za jeden provaz, i když se prohrávalo. Těmto mladým a nadějným hráčkám patří poděkování a uznání za předvedený výkon. Zaslouží si to největší ocenění jak za hru, tak hlavně za svoje týmové vystupování ve stylu „jeden za všechny, všichni za jednoho.“ Ukázal se týmový duch, chuť něco dokázat. Přitom i v sezoně přišly chvíle, kdy se nedařilo, kdy nám to moc nešlo, ale pak si holky zazpívaly v autobuse svoji oblíbenou písničku o kozlovi a mohli jsme pokračovat dál, a teď už můžu říct, že ve spanilé jízdě.

Můžete popsat svoje pocity z druhého místa?
Super, nádhera. Každý z toho musí mít příjemný pocit - rodiče i fanoušci, kteří nás každý den jezdili do Hradce podpořit, a zejména holky. Ty odvedly maximum, a to pak ta medaile na krku hřeje ještě víc.

Co vaše osobní „šrámy“, které jste položil na oltář získané medaile? Vlasy dolů a květnová koupel v Labi, obojí jste musel podstoupit…
Za ty roky, co trénuji a párkrát se mi podařilo dostat se svými týmy na mistrovství ČR, jsem se vždy nějakým způsobem snažil družstvo namotivovat. Letos to bylo proti Spartě, kdy jsem slíbil, že za vítězství sundám vlasy, a proti Strakonicím, kdy jsem slíbil koupel v Labi. Holky dokázaly vyhrát, a tak jsem musel vše splnit. Za titul bylo slíbené, že do Labe půjde i Honza Jahelka a budou tři bedny šampaňského. Tak se tomu kamarád Jahelka pro letošek vyhnul. Já mám teď hlavu holou. Koupel v Labi byla příjemná, ale voda pěkně smrděla, a tak jsem musel do sprchy a pořádně se vydrhnout. Nelituji toho, pro úspěch se má udělat vše a družstvo to vezme vždy jako výzvu.

Co na to rodina?
Ta tím mistrovstvím i sezonou žila celá. Můj dvouměsíční syn jezdil na zápasy taky fandit a teď máme stejný sestřih. Vždyť dobré zázemí patří k úspěchu, bez toho by to nešlo, a to platí jak u trenéra, tak u hráček. Podpora rodiny je důležitá a proto touto cestou děkuji všem rodičům a Vladovi Smilnickému, který tuto sezonu se mnou zvládl na jedničku a byl mužem na správném místě. (bktrutnov.cz)

Velký skok Koďouskové – do reprezentace

První extraligová sezona, první mistrovství ČR, první medaile, první individuální úspěch. Nadějná podkošová hráčka Eva Koďousková zažila mimořádnou sezonu. Osmnáctiletá basketbalistka ze severomoravského Příboru přišla do Trutnova v průběhu sezony a na jejím konci sbírala jeden úspěch za druhým. Stala se nejlepší střelkyní mistrovství České republiky starších dorostenek v Hradci Králové, direktoriát turnaje ji vybral do All stars. Její výkony neunikly ani pozorovatelům národního týmu, od kterých dostala pozvánku na sraz reprezentace žen do 20 let! „To je vtip?“ nevěřila zprvu nominaci. Žádný vtip. Spíš pohádka. Jak bude pokračovat ve slibně začaté kariéře? Jde do trutnovského A týmu, kde ji chce dát trenér Petrovický šanci.