Říká se to nejlepší na konec. Bude to parádní tečka za úspěšnou sezonou. Házenkáři Dvora Králové, pro které bude mít ročník 2006/ 2007 stříbrnou příchuť, hrají zítra proti Hustopečím, už prvoligovému mistrovi.
Škoda, že v souboji nejlepších mužstev, de facto o nic nejde. Při troše štěstí mohli být diváci v hale ZŠ Strž v posledním kole svědky přímé bitvy o extraligu. Účast v nejvyšší české soutěži si však s předstihem zajistili Moravané už v minulém kole. Porazili Napajedla a postupové oslavy si mohli vychutnávat na domácí palubovce.
Přesto by si sobotní utkání ve Dvoře neměl nechat ujít žádný fanda. Vždyť půjde o prestiž. „Chceme vyhrát. Kluci si tak mohou vyzkoušet, zda jsou schopni obstát v souboji s týmem, který příští rok bude hrát extraligu,“ říká trenér Dvora Králové Karel Hracha. Jeho tým měl impozantní vstup do jarní části, když vyhrál šest úvodních zápasů. Poté se však dvorská mašina trochu zadrhla a po smolné prohře v Přerově o jeden gól se Hustopeče dostaly do rozhodujícího trháku.
Podzimní utkání na Moravě Dvoráci prohráli 19:23, ale jejich házená, ke které přispěli svým výkonem i domácí, by snesla extraligová měřitka. „Vyrovnané utkání s krásnou házenou rozhodla střelba z dálky, ve které jsme ztroskotali na domácím brankáři. Hráčům ale nemohu upřít bojovnost a nasazení. Až do konce zápasu jsme zkušenému soupeři kladli odpor,“ prohlásil po podzimním duelu trenér Hracha. Na sobotu tak Dvoráci slibují velkou odplatu, která začíná ve Strži v 17 hodin.