Nejlepší sjezdaře – seniory z let minulých i současnosti tak můžeme i letos přivítat v českých horách a přesvědčit se na vlastní oči, že věk nutně nemusí souviset s výkonností. Vůle a zájem podávat maximální výkony je hlavním mottem soutěže.


„Stejně jako v letech předešlých přivítáme i letos ve dnech 1. – 2. března více než stovku sjezdařů – účastníků závodu Světového poháru FIS Masters. Soutěže pořádané téměř po celém světě s účastí více než 10 000 aktivních závodníků,“ sdělila ředitelka závodů Iva Kárníková, zástupce za pořadatelskou organizaci SJ SKI s.r.o.


O tom, kde se budou závody Světových pohárů (vč. Masters) pořádat, rozhodují nejenom náročné a skvěle upravené závodní tratě, ale i ostatní služby, městem a regionem podporované.


„Pro letošní rok jsme získali podporu nejen starosty města Pec pod Sněžkou Alana Tomáška, ale i záštitu starosty města Trutnova Ivana Adamce a významná podpora vzešla i od hejtmana Královéhradeckého kraje Pavla Bradíka,“ poznamenala Kárníková, která si také nemůže vynachválit výbornou spolupráci se zástupci Ski areálu Pec. „Bez jejich technického zázemí a zkušeností bychom nemohli tyto závody pořádat.“


V sobotním slalomu a nedělním obřím slalomu se zúčastní více než stovka závodníků, zhruba z dvanácti, třinácti zemí světa. Nejsilněji je zastoupena Evropa. „Zkušenosti ukazují, že obliba tohoto sportovního klání je natolik veliká, že se zúčastňují i zástupci takových zemí jako je Španělsko, Norsko, Briánie, Irska. „Počty Slováků, Poláků, Němců, Italů, Francouzů nebudu vyjmenovávat,“ zástupci za Českou republiku se rekrutují z již 15 let tradičních závodů v alpských disciplínách soutěže Pro Senior Tour.


Na základě dobrých výsledků, dobré organizace a zvýšeného zájmu zúčastněných budeme i nadále usilovat o pořadatelství lyžařských Světových pohárů.