Formánek v zápase s Litoměřicemi nedohrál zápas, protože se nad rámec pravidel „pošťuchoval“ se soupeřem a rozhodčí mu udělili diskvalifikující chybu. A protože už trutnovský pivot nehrál v zápase proti rezervě Pardubic, trest už si odpykal. Může tedy týmu pomoci v dalším boji o záchranu.

„Je to pro nás dobrá zpráva. Karel je pro nás podstatný hráč. Určitě pomohla malé výši jeho trestu i to, že jel do Prahy a snažil se to vše uvést na pravou míru,“ oddechl si trutnovský trenér Jan Holubec. A hned přiznal, že na Formánka bude spoléhat v dalších klíčových utkáních o záchranu. „Karel chodil na tréninky i v době, kdy nemohl hrát. Věřím, že se to jemu i družstvu v dobrém vrátí. S Honzou Malíkem a možná i uzdraveným Tomášem Pomikálkem se konečně blýská na lepší časy. Věřím, že zabojujeme a v první lize se udržíme,“ prohlásil Holubec.

Formánek se však musí až do konce letošní sezony hlídat. „Může se v zápasech třeba normálně vyfaulovat, ale nesmí dostat dikvalifikující chyby nebo jiný vyšší trest,“ vysvětlil manažer Vašák podmíněný trest. Poslední dva duely základní části v první lize odehraje Trutnov příští víkend. (tv)