Výborných výsledků na Mezinárodních závodech jarní atletiky Spatic handicap (www.spastic.cz) dosáhly minulou sobotu handicapovaná atleté ze Sportovního clubu Obchodní akademie JL (www.scoajl.xf.cz). Devítičlenné výpravě se podařilo vybojovat čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili.
Za dohledu inspektorů ICP (www.paralympic.org) na mítinku probíhaly soutěže, kde bylo možné splnit limity pro postup na paralympiadu.
Limit B splnili Jiří Kohout (kategorie F37), který se ve skoku do dálky, výkonem rovných 5 metrů, umístil na čtvrtém místě s 868,19 body a Michaela Janáková (kat. F34), která vyhrála hod oštěpem novým národním rekordem 13,32 metrů (696,25 bodů). Úspěšná janskolázeňská závodnice navíc obsadila dalším českým maximem první místo v hodu diskem, kde ji k získání limitu B chybělo pouhých 8 cm. Janáková svoji výbornou formu potvrdila i ve vrhu koulí, kde rovněž obsadila 1.místo.
Mezi další úspěšné krkonošské atlety se zařadila Jana Brodská (kat. F34), která obsadila první místo v jízdě na 100 metrů v novém národním rekordu a Tomáš Jedlička (kat. F37), který protnul cílovou rovinku na druhém místě v běhu na 1500 metrů.
Závody proběhly za teplého, i když deštivého počasí. Při sprintech i dálce bylo použito větroměru. Časy při bězích byly měřeny videočasomírou. V průběhu atletického dne nedošlo ke zranění ani nebyl podán protest.