VŠ Plzeň 25 (13)
Dvůr Králové 23   (8)


Úvod sliboval do stavu 3:3 v 8. min. vyrovnaný boj. Následně se však do „laufu“ dostali domácí. „Začátek jsme měli dobrý, kdy jsme dobře pracovali v obraně. Potom se ale na nás zřejmě projevila únava z cestování, protože do Plzně jsme odjížděli již společně s dorosty, a to určitě narušilo naši přípravu na zápas,“ sdělil dvorský trenér Karel Hracha.
Plzeňští hráči si nejprve vybudovali vedení 6:3, ve 25. min. náskok zvýšili na 11:5 a poločas nakonec vyhráli 13:8. „Domácí nás ucelenou obranou vůbec nepouštěli do šancí Navíc Fiedor má poraněné rameno, tak nemohl moc střílet,“ prohlásil Hracha, jehož mužstvo na plné čáre propadlo i na začátku druhého poločasu. Dvoráci nezachytili velký nápor domácího mužstva a po osmi minutách rázem prohrávali o deset gólů – 19:9. „Vzal jsem si time out a klukům jsem říkal, že i když už o nic nejde, nepřijeli jsme si do Plzně pro takový ostudný výsledek,“ snažil se kouč vyburcovat tým.
A povedlo se. Hráči si trenérova slova vzali k srdci . Zlepšili obranu, několika úspěšnými zákroky se blýskl gólman Novák a z trháků Dvoráci začali postupně stahovat domácí náskok. Produktivních osm minut mezi 38. až 46. min. (2:8) se na výsledku muselo projevit – 21:17. Potom však přišla série chyb a domácí opět uskočili na 25:19. V závěrečném finiši se hosté sice pokusili alespoň zremizovat zápas, ale dokázali jen snížit na 25:23. „S hrou ve druhém poločase jsem byl spokojen. Zápas v Plzni jsme však pojali jako přípravu na naše poslední utkání v sezoně, které odehrajeme v sobotu doma s Hustopečemi. Bude to velmi prestižní zápas, kterých bychom chtěli vyhrát a vyzkoušet si, zda jsme schopni obstát v boji s týmem, který jde do extraligy,“ zve trenér Karel Hracha na šlágr do haly ve Strži.


Fakta – branky Dvora: Hracha ml. 10/4. Fiedor 6/2, Groh 3, Kotík 2, Jokl a Černý 1. Rozhodčí: B. a L. Frieserové. Sedmičky: 4/2:7/6. Vyloučení: 7:2. Diváků: 50.1. HK Dvůr Králové: Novák, Janeček – Kulhánek, Fidor, Hracha ml., Groh, Kotík, Jokl, Gogolák, Simon, Černý, Etrich.